Úvod > Aktuality > Muzeum Karla Zemana zasvětí malé i velké do magie filmových triků
Muzeum Karla Zemana zasvetí malé i velké do magie filmových triku
"> Muzeum Karla Zemana zasvetí malé i velké do magie filmových triku "> Komentované prohlídky se konají každou nedeli "> Pro deti muzeum pripravilo také speciální program na Mezinárodní den detí
Kultura

Muzeum Karla Zemana zasvětí malé i velké do magie filmových triků

  • Vydáno21. května 2014
Muzeum Karla Zemana v Praze rozšiřuje svůj bohatý program o další tvůrčí dílny, během kterých se děti i dospělí mohou dozvědět více o předchůdci filmu – praxinoskopu – a sami si dokonce vytvořit krátkou animaci s tímto zajímavým strojem. Další novinkou tentokrát ve stálé expozici jsou pravidelné nedělní prohlídky s doprovodným komentářem zkušeného průvodce. Pro děti muzeum připravilo také speciální program na Mezinárodní den dětí a jedinečný letní příměstský tábor.

Muzeum Karla ZemanaAčkoliv je stálá expozice Muzea Karla Zemana koncipovaná tak, aby si ji návštěvníci mohli plně vychutnat samostatně, muzeum nově nabízí i komentované prohlídky. Ty se konají každou neděli od 14:00 a 15:30 hodin. Odborníci z řad absolventů a studentů filmové vědy v nich přiblíží tvorbu a klíčové momenty života Karla Zemana a vysvětlí i význam jeho díla v kontextu české a světové kinematografie. Po prohlídce s průvodcem mohou návštěvníci v expozici zůstat, vyzkoušet si její interaktivní prvky nebo se samostatně vrátit k obrazovkám a informačním panelům, které je zaujaly. Komentovanou prohlídku je po předchozí domluvě možné uspořádat i pro uzavřenou skupinu, v cizím jazyce nebo v individuálním termínu.

MuzeumPro návštěvníky, kterým "pouhá" prohlídka muzea nestačí a rádi by do tajů filmové tvorby pronikli na vlastní kůži, je připravena řada workshopů a dílen. Novinkou jsou pak workshopy animace s praxinoskopem – jednou z prvních primitivních promítaček, která předcházela vzniku filmu, jak ho známe dnes. Pod vedením zkušeného lektora si tak děti i dospělí mohou vytvořit vlastní krátkou kreslenou animaci a promítnout si ji na tomto zajímavém stroji. Stojí zato si osobně vyzkoušet náročnost, ale i kouzlo kreslené animace!

Muzeum Karla Zemana připravuje před prázdninami také speciální program na Mezinárodní den dětí, který bude plný soutěží, her, workshopů, zábavy a dobrodružství v duchu Zemanových filmů. Na malé i velké návštěvníky čeká řada soutěží o ceny, tematické křížovky, závody s parními mini lodičkami i projížďky na skutečných loďkách po Čertovce, obří pexeso s motivy pohádek Karla Zemana nebo gigantické puzzle se stegosaurem. Po celý den budou pro děti probíhat také workshopy animace, a to zcela zdarma! Zadarmo mají 1. června děti v doprovodu alespoň jednoho platícího dospělého také vstup do stálé expozice muzea.

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.