!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Muzeum Karla Zemana slaví 8. narozeniny
Muzeum Karla Zemana slaví 8. narozeniny
"> "> "> ">
Kultura

Muzeum Karla Zemana slaví 8. narozeniny

Vydáno 20. října 2020
Jako každý rok i letos v polovině října slaví Muzeum Karla Zemana v Praze své narozeniny. Tento rok oslavuje již 8. výročí své existence, a to ve znamení čekání na lepší časy. Vzhledem k současné situaci je Muzeum zavřené, ale o to víc chce rozdávat radost.
Čarodějův učeňMuzeum Karla Zemana slaví už 8. narozeniny a tentokrát ve znamení čekání na lepší časy. Vzhledem k situaci je nyní muzeum zavřené, ale o to víc se s vámi chce podělit o malé radosti. Zpřístupnili pro vás dva filmy z díla Karla Zemana, které můžete zhlédnout zdarma na webových stránkách muzea. A pokud chcete rozdávat radost i vy, navštivte muzejní e-shop a potěšte originálním dárkem sebe, nebo někoho ze svých blízkých. Najdete zde třeba sponkosaura nebo prosvětlovačku... a další záhadně znějící dárky, které vám v těchto složitých časech radost určitě přinesou.

Filmy Čarodějův učeň a Ukradená vzducholoď vám čekání na lepší časy určitě ukrátí. Podívejte se s dětmi na pohádku o Krabatovi a zlém čaroději, ve které nakonec láska přemůže všechna kouzla. Nebo se přeneste do světa inspirovaného Julesem Vernem a potkejte Kapitána Nema během dobrodružství v Ukradené vzducholodi.

poslední závodA protože #kulturunezastavis, představuje vám Muzeum Karla Zemana nový projekt Ondřeje Beránka, jednoho z autorů muzea. Film Poslední závod vzniká podle skutečného příběhu legendárních lyžařů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty. Hlavní roli ztvární Kryštof Hádek, dále se můžete těšit na Marka Adamczyka, Evu Josefíkovou nebo Oldřicha Kaisera. Nyní máte jedinečnou příležitost podílet se na realizaci projektu a získat tak unikátní dárky nebo vyrazit na běžky se slavnými herci.
Muzeum Karla Zemana v Praze - filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana v Praze - filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.