Úvod > Aktuality > Muzeum Karla Zemana nabízí plavbu lodí po Čertovce
Každou nedeli se budou promítat nejznámejší Zemanovy filmy
"> Každou nedeli se budou promítat nejznámejší Zemanovy filmy "> Muzeum Karla Zemana rozšírilo svoji expozici "> Desetimetrová lod s panoramatickým výhledem pojme i skupiny až 30 osob "> Vltavská elektrolod je pohánena solárními panely
Kultura

Muzeum Karla Zemana nabízí plavbu lodí po Čertovce

  • Vydáno3. června 2014
Muzeum Karla Zemana vás přenese do atmosféry unikátních Zemanových filmů. Saský dvůr u Karlova mostu v Praze na Malé Straně, kde muzeum sídlí, je plné triků z filmu Cesta do pravěku. Návštěvníky čeká, ještě před vstupem do samotné expozice, brodící se dinosaurus, pravěký slon i močál z prvohor.

Co vás v Muzeu Karla Zemana čeká nového? Každou sobotu jste zváni na workshopy animace a trikové tvorby a na kreativní výtvarné dílny, kde si můžete vyrobit vzducholoď nebo vlastní kostým ve stylu filmů Karla Zemana. Novinkou v nedělním programu jsou workshopy s praxinoskopem a komentované prohlídky.

Opravdovou lahůdkou je od loňského roku rozšíření expozice muzea o plavbu lodí ElektroNemo po Čertovce i v okolí Karlova mostu. Více než čtyřicetiminutová plavba na jediné vltavské elektrolodi, poháněné solárními panely, umožní návštěvníkům muzea zároveň poznat kouzelnou atmosféru nejromantičtější části Prahy z vodní hladiny. Desetimetrová loď s panoramatickým výhledem, výtvarně pojatá ve stylu tradičních Verneovských rytin a Zemanových filmů, pojme i skupiny až 30 osob.

V komorním sále, který je součástí muzea se pravidelně každou neděli promítají nejznámější filmy Karla Zemana. Návštěvu expozice tak můžete spojit s filmovou projekcí. Ještě lépe si tak vychutnáte genialitu i jednoduchost postupů, kterými je Zemanova tvorba výjimečná. Dopoledne jsou věnovány Cestě do pravěku, po obědě následuje pravidelná projekce Vynálezu zkázy a odpoledne bude každou neděli vrcholit filmem Baron prášil.

Muzeum Karla Zemana pořádá speciální celodenní programy. Malé milovníky filmu mohou rodiče přivést do muzea, kde pro ně bude připraven pestrý program a pod odborným dozorem si užijí den ve světě fantazie Karla Zemana. Budou je kromě prohlídky muzea čekat výtvarné dílny, workshopy animace, plavba lodí, filmové projekce... Aktivní program trvá až do 17:00. V rámci dne je zajištěn kvalitní teplý oběd a pitný režim. Malou svačinu si ale vezměte s sebou. Program se uskuteční po předchozí rezervaci.

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana v Praze – filmové zázraky na počkání

Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce a rovněž filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Seznámíte se zde s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy.