Úvod > Aktuality > Muzeum Grévin tento víkend představí dvě nové hvězdy – legendy českého sportu
Tradice legendárního muzea Grévin zacíná otevrením parížské expozice v roce 1882
"> Tradice legendárního muzea Grévin zacíná otevrením parížské expozice v roce 1882 "> V dubnu letošního roku byly otevreny tri patra pražské expozice v Celetné ulici "> V rámci oslav príchodu padesátitisícího návštevníka je na tento víkend pripravena speciální akce 1+1
Kultura

Muzeum Grévin tento víkend představí dvě nové hvězdy – legendy českého sportu

  • Vydáno26. září 2014
Pražská pobočka slavného francouzského muzea osobností oslaví pět měsíců své existence hned několika speciálními akcemi: exkluzivní slevou vstupenek, přivítáním padesátitisícího návštěvníka a uvedením figurín dvou českých osobností, které se nesmazatelně zapsaly mezi nejúspěšnější světové sportovce.

GrévinTradice legendárního muzea Grévin začíná otevřením pařížské expozice v roce 1882. Ta ohromovala návštěvníky nejen dokonalými voskovými figurínami slavných osobností, ale také jedinečnými dekoracemi, unikátním zrcadlovým sálem nebo divadlem Grévin, které je uvedeno i na seznamu historických památek.

V dubnu letošního roku byly otevřeny tři patra pražské expozice v Celetné ulici, kde se návštěvník setká s významnými postavami české i světové kulturní nebo sportovní historie a ocení dokonalou scénografii několika "světů", jako je například staropražská kavárna, kde se za stoly potkávají třeba Karel Čapek s Bohumilem Hrabalem. Díky wifi konzoli je také možné utkat se ve virtuálním zápase s významným sportovcem nebo si vytvořit 3D voskovou figurínu podle vlastního návrhu.

GrévinV rámci oslav příchodu padesátitisícího návštěvníka je na tento víkend připravena speciální akce 1+1, tedy k jedné zakoupené vstupence přibude druhá zdarma. Akce trvá od pátku 26. 9. do neděle 28. 9. 2014. Návštěvník s číslem vstupenky 50 000 potom obdrží láhev šampaňského.

Muzeum Grévin neustále obohacuje svou společnost celebrit o nová jména, a tak tomu bude i tento víkend. Veřejnosti budou představena dvě velká jména, která trvale povýšila některá odvětví českého sportu mezi světovou elitu. Nejde tedy o osobnosti známé jenom u nás "doma", ale o legendy, jež dobře zná celý svět a dokázaly sklízet úspěchy na nejprestižnějších sportovních podnicích. Oba sportovci zaujmou své místo ve sportovním sále ve třetím patře, kde stanou po boku Emila Zátopka, Ivana Lendla, Romana Šebrleho, Petra Čecha, Dominika Haška a dalších. K vidění budou od 27. 9. 2014 od 10 hodin.