Úvod > Aktuality > Muzeum Dr. Emila Holuba v Holicích otevírá novou expozici
Muzeum Dr. Emila Holuba v Holicích otevírá novou expozici
">
Zážitky

Muzeum Dr. Emila Holuba v Holicích otevírá novou expozici

  • Vydáno2. května 2012
Muzeum Emila Holuba v Holicích otevře 3. května svou novou expozici, která návštěvníky přenese do Afriky. Unikátní výstavu, kde nebudou chybět Viktoriiny vodopády či domorodá vesnička navrhl známý architekt a divadelník David Vávra.
Po delší rekonstrukci se 3. května otevřou návštěvníkům dveře Afrického muzea Dr. Emila Holuba v Holicích na Pardubicku, které prošlo výraznou přeměnou a bude zážitkem pro všechny smysly. Unikátní expozice představuje multimediální prostor s domorodou vesničkou, savanou a funkčními Viktoriinými vodopády, který má návštěvníkům  zprostředkovat osobní zážitek z afrických cest.

Viktoriiny vodopády budou dominantou zadního sálu muzea. Zde si lidé mohou sednout a dopřát si dvou až pětiminutový zájezd do Afriky. Uslyší téct řeku Zambezi, povykovat různá zvířata a za zvuku domorodých bubnů se přenesou do domorodé vesnice. Ve vodě budou plavat živé ryby a nad hlavami návštěvníků by měli létat ptáci. U vodpoádu, který tvoří 16 skleněných desek bude na návštěvníky dopadat jemná suchá mlha, která představuje kapky odrážející se ze zurčícího kotle Viktoriiných vodopádů.

Po pravé straně vznikne africká savana a přestěhují se tam také některá vycpaná zvířata, včetně Holubova oblíbeného lva Prince. Na protější straně se lidé přenesou do domorodé vesnice s maketami místních obyvatel. Centrální prostor muzea bude nyní otevřený, obklopovat jej budou kóje, v nichž budou představeny jednotlivé etapy z cest a života známého cestovatele. Opomenuta nezůstane ani na Holubova manželka Růžena, která cestovatele věrně na jeho cestách doprovázela, ani Holubovi následovníci, cestovatelé Bedřich Machulka a Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund. Zajímavostí bude i krátký film o Holubovi scenáristů a režisérů Milana Šteindlera a Martina Koppa. Ve snímku ožijí i kresby z Holubových cestopisů.

Nejčastěji muzeum navštěvují školní výpravy a rodiny. Pro děti budou připraveny programy, dětský koutek, venku bude stát africká vesnička na hraní.
Památník Dr. Emila Holuba v Holicích

Památník Dr. Emila Holuba v Holicích

Láká vás výlet do Afriky? V Holicích uvidíte nejen pracovnu Dr. Emila Holuba včetně jeho několika osobních věcí, řádů, trofejí a darů od domorodých náčelníků, ale i expozici africké přírody včetně Viktoriiných vodopádů.

Další aktuality