Úvod > Aktuality > Slezskoostravský hrad bude vonět dřevem

Slezskoostravský hrad bude vonět dřevem

Vydáno 9. září 2019 Kultura
Přijďte tuto sobotu poznat Slezskoostravský hrad trochu jinak! Festival dřeva chce 14. září 2019 ukázat dřevo ve všech jeho podobách i prezentaci zahradní a lesní techniky světových značek. Akce začíná v 11:30 hodin, začátek závodu dřevorubců je pak naplánován na 13. hodinu.
Největší dřevorubecká show na severní Moravě nabídne v sobotu 14. září 20198 na Slezskoostravském hradě celodenní program pro celou rodinu. Využijte výjimečnou příležitost vidět závod špičkových sportovních dřevorubců, kde nebude chybět ani vicemistr světa Martin Komárek.

V průběhu celého dne Festivalu dřeva bude probíhat doprovodný program ve všech prostorách Slezskoostravského hradu. Děti se zabaví na zábavných atrakcích, soutěžích, v dřevěné a lesní akademii i v lesnm ateliéru, který nabídne tvořivou dílničku, která děti propojí s lesem a s prací. Dospělé potěší prezentace zahradní a lesní techniky nebo zvěřinové hody.

Součástí akce je i  starodávný jarmark zahrnující historická řemesla (dřevěné hračky, košíkářství, drátenici, keramika, suché vazby, dárkové a dekorační předměty, ukázky řemeslných dovedností). Hlavním tahákem sobotního programu bude největší sportovní dřevorubecký závod v Moravskoslezském kraji − klání sportovních dřevorubců Stihl Timbersports Czech Cup Ostrava.
Slezskoostravský hrad

Slezskoostravský hrad

Vydejte se poznat Slezskoostravský hrad, kde se pořádají různé koncerty, jarmarky, divadelní představení a jiné kulturní akce.