Úvod > Aktuality > Muzejní kostýmovaná prohlídka v Táboře u husitů vás nadchne
Užijte si speciální sobotu v Tábore
"> Užijte si speciální sobotu v Tábore "> "> Muzejní kostýmované prohlídky v Tábore ">
Zážitky

Muzejní kostýmovaná prohlídka v Táboře u husitů vás nadchne

  • Vydáno1. března 2019
Již tuto sobotu 2. března se od 13:00 hodin můžete těšit na sličnou průvodkyni, její krásnou staročeskou mluvu a na neobvyklé seznámení s budovou staré radnice a se středověkým podzemím v Táboře. Na cestu si budete svítit lucerničkami, vrátíte se do doby končícího 16. století a vychutnáte si chloubu tehdejšího stavitelství města Tábora. Vstupné je 70 Kč a snížené 50 Kč.

Podzemí Husitského muzeaUžijte si impozantní gotický sál staré radnice na Žižkově náměstí 1, druhý největší svého druhu v ČR. Ještě větším dobrodružstvím bude cesta středověkým podzemím. Prohlídky probíhají vždy na začátku měsíce, o letních prázdninách pak můžete přijít dokonce každou sobotu. Zájemcům o prohlídku doporučujeme se předem objednat, neboť kapacita prohlídky je omezená (tel.: 774 059 263).

Přízemí původní městské radnice nabízí stěžejní muzejní prezentaci Husitského muzeaTábořeexpozici věnovanou husitství. V souvislosti s probíhající rekonstrukcí budovy Staré táborské radnice upozorňujeme návštěvníky, že ve dnech 4. až 8. března 2019 bude expozice uzavřena. Poté již bude muzeum možné navštívit až do konce dubna od středy do soboty mezi 9. a 17. hodinou a v neděli od 13 do 17 hodin.

Trocnov – rodiště Jana Žižky

Trocnov – rodiště Jana Žižky

Oblíbené výletní místo najdete 3 km od Borovan. Jedná se o rodiště Jana Žižky, obec Trocnov. Trocnovským areálem lze projít po značeném okruhu.

Husitské muzeum – za Husity do Tábora

Husitské muzeum – za Husity do Tábora

Jednou z nejvýznamnějších památek pozdní gotiky v českých městech je radnice v jihočeském Táboře. Sály radnice dnes slouží Husitskému muzeu, které zde nabízí prohlídku stálých expozic týkajících se husitství, v přízemí budovy je vstup do sítě podzemních chodeb.