Úvod > Aktuality > Navštivte tento víkend 30. Muzejní adventní trh v Hradci Králové
Navštivte tento víkend 30. Muzejní adventní trh v Hradci Králové
"> "> Muzeum východních Cech v Hradci Králové "> Muzejní adventní trh "> Muzejní adventní trh v Hradci Králové
Kultura

Navštivte tento víkend 30. Muzejní adventní trh v Hradci Králové

  • Vydáno27. listopadu 2019
Zastavte se s přáteli na Muzejní adventní trh v Hradci Králové a v příjemné atmosféře zapomeňte na vánoční shon. Potěší vás zručnost lidových řemeslníků nabízejících lákavý sortiment dárkových a dekorativních předmětů, živý betlém a vánoční melodie nebo dílna pro děti. Trh potrvá od 29. listopadu do 1. prosince 2019. Letošní ročník se zaměří nejen na prodej, ale také ve větší míře na prezentaci a ukázky poctivé řemeslné práce. Před muzejní budovou budou prodávány tradiční pochutiny a nápoje, vítáni jsou prodejci s označením regionální produkt.
vánoční trh hradecPřijměte pozvání na již 30. Muzejní adventní trh, přijďte si poslechnout koledy, zastavit se s přáteli a v příjemné atmosféře zapomenout na vánoční shon. Na sto lidových řemeslníků, z nichž mnozí byli ocenění Ministerstvem kultury titulem Nositel tradice lidových řemesel a Radou Královéhradeckého kraje cenou Zlatý kolovrat, nabídne lákavý sortiment dárkových a dekorativních předmětů.

Příjemnou předvánoční atmosféru v Muzeu východních Čech v Hradci Králové bude dotvářet například živý betlém, vánoční melodie a dílna pro děti. Bohaté občerstvení zajistí muzejní kavárna a improvizovaná hospoda v muzejním dvoře.

adventní trhTrh bude otevřen v pátek 29. listopadu od 16:00 do 19:00 hodin a v sobotu 10:00 až do 19:00 hodin, v neděli trh končí v 15 hodin.

Těšit se můžete na perníky, šperky, výrobky z keramiky, dřeva skla, kůže, orobince, šustí nebo kovu, paličkovanou krajku a další textilní výrobky, svíčky ze včelího vosku, ručně vinuté skleněné perle, foukané skleněné vánoční ozdoby – perličkové i klasické tvary, adventní věnce a mnoho dalšího. V nabídce občerstvení nebude chybět medovina, trdelník, ani vánoční pečivo.
Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Muzeum východních Čech v Hradci Králové

Muzeum východních Čech v Hradci Králové sídlí na Eliščině nábřeží v monumentální budově postavené podle návrhu architekta Jana Kotěry v letech 1909-1912 a prohlášené v roce 1995 národní kulturní památkou. V roce 2019 se otevřelo po náročné rekonstrukci.