Úvod > Aktuality > Museum Kampa se po povodni znovu otevřelo výstavou Gustava Klimta
Museum Kampa
"> Museum Kampa
Kultura

Museum Kampa se po povodni znovu otevřelo výstavou Gustava Klimta

  • Vydáno28. června 2013
Právě dnes se otevírá Museum Kampa, které patří k nejvíce zasaženým kulturním institucím po letošních povodních. I přesto zde začíná výstava kreseb Gustava Klimta z českých veřejných a soukromých sbírek, jež dosud nebyly souhrnně představeny.
Museum KampaV prvním a druhém patře povodněmi zasaženého muzea začíná výstava děl Gustava Klimta – Judita na Kampě se zápůjčkami z mnoha významných veřejných institucí. Výstava Klimtových kreseb pokrývá ve všech zásadních polohách všechny stránky jeho tvorby od poloviny devadesátých let 19. století až do posledních let první světové války. Uvidíte zde portréty, akty i odvážné erotické scény. Klimtova tvorba se několikrát protnula se světově známými českými umělci, kteří krátce působili ve Vídni, jednak s jeho vrstevníkem Alfonsem Muchou, tak také s Františkem Kupkou. Výstava se proto soustředí na Klimtův, Muchův a Kupkův přístup ke kresbě.

Povodeň způsobila v Museu Kampa značnou škodu, která je srovnatelná se záplavami před 11 lety. Také letos voda poškodila zejména technologie, umělecké sbírky i další vybavení se podařilo pracovníkům muzea zachránit. Výstavě děl Gustava Klimta s názvem Judita na Kampě vlhké zdivo v suterénu nevadí, výstavní sály v patře mají totiž přísně střežené klima a teplotu, jinak by nebylo možné výstavu uskutečnit.
Museum Kampa – objevte sbírky umění 20. století

Museum Kampa – objevte sbírky umění 20. století

Prohlídka Musea Kampa, možná i s odborným výkladem, vás zavede do tajů světa moderního umění. Museum Kampa, Nadace Jana a Medy Mládkových, pečuje o rozsáhlé sbírky dvou ikon v dějinách umění 20. století, Františka Kupky a Otto Gutfreunda, a o Sbírku středoevropského moderního umění.