Úvod > Aktuality > Muchova Slovanská epopej: výstava na zámku v Moravském Krumlově se otevře na přelomu července a srpna
Muchova Slovanská epopej: výstava na zámku v Moravském Krumlově se otevře na přelomu července a srpn
"> "> "> "> ">
Kultura

Muchova Slovanská epopej: výstava na zámku v Moravském Krumlově se otevře na přelomu července a srpna

Vydáno 21. července 2021
V uplynulých několika týdnech byla za přísných bezpečnostních opatření do zámku v Moravském Krumlově převezena z depozitáře kompletní Slovanská epopej. Na instalaci pláten ve zrekonstruovaných sálech zámku i nastavení ideálních klimatických podmínek dohlíželi odborníci a restaurátoři z Galerie hl. m. Prahy, která dílo cyklus pláten spravuje. Poprvé sem budou moci návštěvníci přijít na přelomu července a srpna. Cyklus výjevů z mytologie a historie Slovanů bude v Moravském Krumlově vystaven po dobu pěti let.
slovanská epopej_zavedení slovanské liturgiePraha spolu s Galerií hlavního města stanovila pro zapůjčení a vystavení děl nesmírné historické hodnoty Moravskému Krumlovu přísné podmínky, ať už jde o bezpečnost, úroveň a kvalitu výstavních prostor či osvětlení, stálou teplotu a vlhkost apod. Jihomoravský zámek všechny splnil a návštěvníci se budou moci opět těšit krásou a majestátností Slovanské epopeje, která bude zpřístupněna již na přelomu července a srpma 2021. Dvacet monumentálních pláten Alfonse Muchy z počátku 20. století Praha na pět let zapůjčila jihomoravskému městu, kde bylo dílo vystaveno již v letech 1963 až 2011.

Zkušební provoz výstavy Slovanské epopeje bude zahájen na přelomu července a srpna. Vzhledem k opatřením v souvislosti s Covid-19 je omezeno množství návštěvníků, kteří výstavu mohou navštívit. Z toho důvodu je nejlepší pořídit vstupenku webových stránkách mucha-epopej.cz, kde si člověk zakoupí vstupenku na konkrétní čas. Plné vstupné bude za 250 Kč.
Slovanská epopej

Slovanská epopej

Cyklus 20 monumentálních obrazů inspirovaných slovanskou mytologií a dějinami Čechů, Moravanů a Slezanů se během let 2021 – 2026 vrací na zámek Moravský Krumlov. Celý cyklus zde bude k vidění na přelomu července a srpna 2021.

Zámek Moravský Krumlov

Zámek Moravský Krumlov

Zámek v Moravském Krumlově v současné době není otevřen a své expozice představí návštěvníkům až v na přelomu července a sprna 2021. V současné době (červenec 2021) probíhá instalace Slovanské epopeje.

Další aktuality

22.7.
2021
Nejen za vínem do Modrých hor...

Nejen za vínem do Modrých hor...

Jižní Morava | Gurmánská turistika
21.7.
2021
Prozkoumejte brněnské podzemí

Prozkoumejte brněnské podzemí

Jižní Morava | Památky