Úvod > Aktuality > Moučkův dům ve Žďáru nad Sázavou se otevírá veřejnosti
86500258
"> 86500258
Kultura

Moučkův dům ve Žďáru nad Sázavou se otevírá veřejnosti

  • Vydáno11. srpna 2013
Ve čtvrtek 22. srpna 2013 v 17 hodin bude slavnostně otevřen Moučkův dům, nová budova Regionálního muzea města Žďáru nad Sázavou s trvalou expozicí. Malí i velcí si zde budou moci vyzkoušet například cisterciácký hábit, nebo oděv středověkých Žďáráků a také si sami pomocí dotykových obrazovek zapátrat po zdejších zajímavých událostech, osobnostech, nebo místech, která ve Žďáře a okolí stojí za navštívení.
V přízemí Moučkova domu na návštěvníky čeká expozice mapující historii města Žďáru i jeho okolí, typický žďárský prvorepublikový obchod a také část věnovaná místním výrobkům a řemeslům.

V prvním patře se pak nachází parádní měšťanský salón a také místnost s interaktivními prvky. Malí i velcí si zde budou moci vyzkoušet například cisterciácký hábit, nebo oděv středověkých Žďáráků a také si sami pomocí dotykových obrazovek zapátrat po zdejších zajímavých událostech, osobnostech, nebo místech, která ve Žďáře a okolí stojí za navštívení. V budově se dále nachází přednáškový sál, depozitáře, kancelář a sociální zařízení.
Regionální muzeum města Žďár nad Sázavou – Moučkův dům – sídlo muzea

Regionální muzeum města Žďár nad Sázavou – Moučkův dům – sídlo muzea

Stálá expozice dějin města. Naleznete v ní prvorepublikový obchod a měšťanský salón, poznáte díla žďárského malíře Antona Johanna Ferenze, seznámíte se s historií tašky síťovky a dozvíte se, kdo byl slavný vrchní Jan Alois Ulrich, jehož duch ve Žďáře strašil a možná opět straší.