Úvod > Aktuality > Motýlí dům není jen expozicí, ale skutečnou motýlí farmou
Příroda

Motýlí dům není jen expozicí, ale skutečnou motýlí farmou

  • Vydáno20. srpna 2010
Necelé 2 km od Františkových Lázní směrem k přírodní rezervaci Soos si můžete vychutnat krásu exotických motýlů v jejich přirozeném prostředí. Od vajíčka po housenku, kuklu až po křehkého živého motýla se před vámi odehraje celý cyklus života. Teplo, vlhko a šumění křídel – to jsou většinou první dojmy návštěvníků skleníku.
V jediném prostoru si můžete prohlédnout motýly, kteří se běžně v přírodě nikdy nesetkají, zastoupena je Afrika, jižní Amerika, jižní i východní Asie, Austrálie. Současně si můžete prohlédnout i poměrně rozsáhlou sbírku našich i exotických preparovaných motýlů. Motýlí dům je otevřen veřejnosti teprve sedm let.

Jestliže vás tento neobvyklý koníček nadchne, máte možnost si přímo na místě sestavit vlastní sbírku motýlů a nebo si koupit pouze jediného – ať už pro radost sobě nebo jiným.

Více informací: 

Asi 2 km od Františkových Lázní směrem k přírodní rezervaci SOOS si můžete přímo „na dosah“ vychutnat krásu exotických motýlů v jejich přirozeném prostředí. Od vajíčka přes housenku, kuklu až po křehkého živého motýla se před vámi odehrává celý cyklus života.