Úvod > Aktuality > Mořský svět v Praze se pyšní vzácnými medúzami
Mořský svět v Praze se pyšní vzácnými medúzami
"> "> ">
Příroda

Mořský svět v Praze se pyšní vzácnými medúzami

  • Vydáno12. března 2015
Mořský svět v Praze obohatily nové obyvatelky, kterými se staly vzácné medúzy. Nádrž je zakomponována v prostorové tvorbě, která znázorňuje kresbu pre­nautiluse na motivy Jules Verna a díla 20 000 mil pod mořem. Do ponorky Nautilus je umístěno kruhové akvárium, které připomíná průhled do ponorky.
medúza měsíčníNové akvárium v Mořském světě v Praze – Holešovicích obývají krásné medúzy měsíční, které jsou prosvíceny speciálním LED osvětlením, díky čemuž vyniknou v celé své kráse. Medúza měsíční patří do rodu žahavců. Tento křehký živočich je náchylný na jakékoliv změny, a proto chov medúz předpokládá výbornou kvalitu vody bez jakéhokoliv obsahu amoniaku a dusičnanů. Výživa medúz v akváriích je možná pouze s použitím živých nauplií žabronožky.

Přestože medúzy nemají mozek, jejich tělu chybí jakákoliv opora a slabé svaly nestačí na překonávání mořských proudů, patří k nejstarším živým organismům na Zemi, v prakticky nezměněné podobě obývají světová moře už 650 milionů let!

Medúza měsíčníDalší nové exponáty jsou v korálové jeskyni. Mořský svět zahájil experimentální výzkum světelného spektra s použitím nejnovější světelné technologie amerických LED čipů AI. Mezi nejzajímavější exponáty patří vzácný korálnatec rodu Dendronephtya, kterého můžete pozorovat v akváriu číslo pět v korálové jeskyni.

V největším mořském akváriu v Česku je mimo to k vidění stálá výstava mořských živočichů, kde lze na jednom místě obdivovat žraloky, rejnoky, murény, perutýny a spoustu dalších známých i nevšedních mořských živočichů.
Zoo Mořský svět – největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět – největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět na pražském Výstavišti je stálá expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných živočichů o celkovém počtu 360 druhů. Od roku 2006 má expozice statut zoologické zahrady.