Úvod > Aktuality > Moravská metropole patří jazzu

Moravská metropole patří jazzu

Vydáno 5. března 2018 Kultura
Již po sedmnácté se mohou milovníci jazzu těšit na skvělé muzikanty a nezapomenutelnou atmosféru mezinárodního jazzového festivalu Jazzfest Brno. Americký saxofonista a skladatel Donny McCaslin přijede do moravské metropole v polovině března. V dubnu se do Brna vrátí oblíbenec místního publika, izraelský basista Avishai Cohen s novou rozšířenou kapelou a albem „1970“ vycházejícím z jazzových a etnických kořenů, ale kritiky označovaném jako „rafinovaný“ či „sofistikovaný“ pop. Dalšími hvězdami budou legendární bubeník Omar Hakim a laureátka ceny Grammy, pianistka Rachel Z. JazzFest Brno 2018 začal sice již v únoru, pokračovat však bude až do 10. května.
Donny McCaslinAmerický saxofonista a skladatel Donny McCaslin zavítá na Jazzfest se svojí kapelou 15. března do Sono Centra. V dubnu se do Brna vrátí oblíbenec místního publika, izraelský basista Avishai Cohen s novou rozšířenou kapelou a albem „1970“ vycházejícím z jazzových a etnických kořenů, ale kritiky označovaném jako „rafinovaný“ či „sofistikovaný“ pop. Svůj nejnovější koncertní projekt a album 1970 představí 5. dubna v Bobycentru.

V programu však nechybějí ani zástupci tradičních jazzových stylů. Kolébku jazzu v dubnové části festivalu reprezentují Kurt Rosenwinkel, Omar Hakim, Kenny Barron a Lori A. Williams. Ve stylovém mixu je dostatek prostoru pro neustále se vyvíjející brazilskou hudbu. Legendární bubeník Omar Hakim a laureátka ceny Grammy, pianistka Rachel Z přijedou se čtyřčlennou kapelou OZ Experience. Tečku za 17. ročníkem jazzové přehlídky 10. května udělá Christian McBride Big Band, jehož album The Good Feeling z roku 2011 získalo Grammy za „nejlepší velkou jazzovou kapelu“.

Vstupenky v cenách od 290 korun jsou v prodeji už nyní na webu jazzfestbrno.cz, v prodejní síti Ticketportal a v běžných kamenných předprodejích.