Úvod > Aktuality > Monínec už zasněžuje – otevře lyžařskou sezónu již v polovině listopadu!
Monínec už zasněžuje - otevře lyžařskou sezónu již v polovině listopadu!
"> "> ">
Zimní sporty

Monínec už zasněžuje – otevře lyžařskou sezónu již v polovině listopadu!

Vydáno 15. října 2020
Areál Monínec bude letos opět jedním z prvních domácích středisek, kde si bude moci každý zalyžovat. Sezóna pro veřejnost v areálu odstartuje již v neděli 15. listopadu. Monínecká sjezdovka již čtvrtou zimu využívá technologii zasněžování Snowfactory, která dokáže připravit sníh i v plusových teplotách.
Monínec zasněžujeV Areálu Monínec bude od poloviny listopadu pro veřejnost k dispozici horní část Hlavní sjezdovky, kterou obsluhuje vlek kotva, a dále pak lyžařská škola. Tu najdete u Hotelu Monínec a sousedící budovy Nová Javorka. Celodenní lyžování pro dospělého bude v předsezóně za zvýhodněnou cenu 540 Kč a pro dítě za 395 korun, pokud si zájemce pořídí skipas přes e-shop. Zároveň bude možné v případě denního lyžování využít i levnější dvou a čtyřhodinové tarify.

V prvních týdnech se bude jezdit vždy od pátku do neděle od 9:00 do 16:00 hodin. Večerní lyžování bude vždy od úterý do soboty od 18:00 do 21:00 hodin. S plným provozem areálu se počítá zhruba od počátku vánočních svátků.
 

Lyžovat se bude už v neděli 15. listopadu

Monínec sjezdovkaV neděli 15. listopadu proběhne zahájení zimní lyžařské sezóny. V areálu se bude konat závod Burton Young Punks! Závod je určen mladým snowboarďákům do 15 let, kteří nám předvedou, jak se jezdí a skáčou překážky!

Akce má za úkol podporovat mladou generaci malých snowboarďáků. Na Monínci bude na děti čekat trať o třech překážkách za sebou.

Areál pak nabídne denní lyžování od pátku do neděle a večerní od úterý do soboty. V ostatní dobu bude areál k dispozici především tréninkům mládežnických družstev Svazu lyžařů ČR. Nalevo od spodní stanice lanovky bude pro zimní sezónu 2020/21 připravený snowtubing. Vedle toho je tzde také půjčovna, zázemí místní lyžařské školy a především pak samotný skipark, kde ti nejmenší najdou interaktivní dětské slalomy, figurky a tunely. Dětský skipark bude obsluhovat jezdící pás a malý vlek poma.
Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski areál Monínec – skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů a nabízí návštěvníkům dvě červeno modré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů i snowtubing. V létě se nabízí mnoho aktivit: lanový park, golf, koupaliště a další.

Hotel Monínec

Hotel Monínec

Areál Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionech a artmánech. Z letních aktivit se nabízí například golf, tubing, naučná stezka, lanové parky, koupaliště, cyklotrasy a další.

Česká Sibiř – drsný kraj v jižní části Miličínské vrchoviny

Česká Sibiř – drsný kraj v jižní části Miličínské vrchoviny

Česká Sibiř je oblast na rozhraní středních a jižních Čech umístěná zhruba mezi Voticemi, Sedlcem-Prčicí a Táborem, která dosahuje nadmořské výšky i přes 700 metrů. Své pojmenování získala oblast díky drsným klimatickým podmínkám, protože je zde zima delší a tužší než jinde ve vnitrozemí.