Úvod > Aktuality > Monínec bude patřit jízdám na Funline trati i závodům na lyžích a snowboardu
Monínec bude patřit jízdám na Funline trati i závodům na lyžích a snowboardu
">
Zimní sporty

Monínec bude patřit jízdám na Funline trati i závodům na lyžích a snowboardu

  • Vydáno23. ledna 2018
Slalom na lyžích i snowboardu na čas, závody na Funline trati, ale i třeba bezplatná výuka lyžování, freestyle a základů snowboardingu čeká na všechny, kteří v neděli 28. ledna zavítají do Areálu Monínec. Právě zde proběhne další zastávka letošní Funline Tour.
Funline tourProgram Funline Tour na Monínci začne v 9.00 hodin. Jezdit se bude na Hotelové sjezdovce, a pak také na Funline trati, která je v dolní části Hlavní sjezdovky. Součástí celodenního programu, jenž bude zcela zdarma a je určený dětem i dospělým, budou jak aktivity na sněhu, tak ve stanovém městečku, které zde bude postaveno pouze pro tuto příležitost. Venku proběhne dětský lyžařský a snowboardový slalom na čas a závod na Funline trati. Chybět však nebude ani bezplatná výuka lyžování, snowboardingu a freestyle snowboardingu.

Ve stanovém městečku si budou moci všichni zapůjčit a následně otestovat snowboardové a lyžařské vybavení, jež zde bude k dispozici. Bude se jednat například o lyže, které zvládají jízdu na sjezdovce i v měkčím sněhu, a dále pak freestylové lyže, snowboardy a samozřejmě i boty. Nabídka programu dne dále zahrne fotokoutek, kde si každý může nechat pořídit vlastní fotografii, ale i workshopy k takovým tématům, jako je třeba bezpečný pohyb na sjezdovce či možnosti lavinového vybavení.
 
Funline TourAreál Monínec nabízí 1 200 metrů dlouhou červeno-modrou sjezdovku, která je určena nejen pokročilým lyžařům, ale i začátečníkům a dětem. Na hlavní sjezdovku Monínce všechny vyveze pohodlná čtyřsedačková lanovka. Ze sjezdovky se zhruba v první třetině můžete dostat také na kotvu a sjíždět tak jen prudší část kopce. Lanovka může přepravit až 2 400 lidí za hodinu. Tuto trať doplňuje vedlejší Hotelová sjezdovka, která je dlouhá 170 metrů.

Monínec leží 70 kilometrů jižně od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje v srdci České Sibiře a Českého Meránu. Ubytování je zajištěno v Hotelu Monínec, kde je také restaurace a bazén s vířivkou a saunou. Další ubytování nabízí stejnojmenné apartmány či penziony Javorka a Čertovka. U dolní části lanovky je navíc restaurace v alpském stylu M2.
Česká Sibiř – drsný kraj v jižní části Miličínské vrchoviny

Česká Sibiř – drsný kraj v jižní části Miličínské vrchoviny

Česká Sibiř je oblast na rozhraní středních a jižních Čech umístěná zhruba mezi Voticemi, Sedlcem-Prčicí a Táborem, která dosahuje nadmořské výšky i přes 700 metrů. Své pojmenování získala oblast díky drsným klimatickým podmínkám, protože je zde zima delší a tužší než jinde ve vnitrozemí.

Hotel Monínec

Hotel Monínec

Areál Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionech a artmánech. Z letních aktivit se nabízí například golf, tubing, naučná stezka, lanové parky, koupaliště, cyklotrasy a další.

Další aktuality