Úvod > Aktuality > V Zoo Dvůr Králové se letos narodilo už třetí mládě nosorožce dvourohého
V Zoo Dvůr Králové se letos narodilo už třetí mládě nosorožce dvourohého
"> "> Unikát v ZOO Dvur Králové: dve mládata nosorožcu se narodila behem 17 hodin "> ZOO Dvur Králové sice patrí mezi špicku v chovu nosorožcu "> Ošetrovatelé meli obavy predevším u samice Jessi, která odchovala už šest mládat
Příroda

V Zoo Dvůr Králové se letos narodilo už třetí mládě nosorožce dvourohého

  • Vydáno21. října 2016
Dvorská zoo přivítala minulý týden třetí letošní mládě nosorožce dvourohého. Po dvou samcích, kteří se narodili v červnu tohoto roku, je dalším mládětem konečně samička. Matkou se stala osmnáctiletá samice Jola. Samička přišla na svět 12. října v 23.42.
Mládě nosorožceZOO Dvůr Králové patří mezi špičku v chovu nosorožců. Mládě se ale narodilo s nižší hmotností než obvykle, proto se ho hned po porodu ujali ošetřovatelé, aby zkontrolovali jeho zdravotní stav. Menší velikost mláděti neumožňuje sát od matky mléko. I přes velkou snahu zatím nedosáhne na matčin struk. Mládě proto krmí naši ošetřovatelé, a to přibližně osmkrát až desetkrát denně.  Malá samička je bystrá a na podávanou lahev ihned správně reaguje.

Otcem nového přírůstku je dvacetiletý samec Mweru, který v dvorské zoo zplodil už čtyři mláďata. V současné době má ZOO Dvůr Králové 17 nosorožců dvourohých, což je největší skupina chovaná v Evropě.

Dvourohé nosorožce královédvorská zoo rozmnožuje jako jediná v ČR. Jejich východní poddruh je přitom ohrožený vyhynutím, ve volné přírodě jich zbývá jen přibližně 700.
Poznejte zákulisí zoologické zahrady – zážitkový program v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem

Poznejte zákulisí zoologické zahrady – zážitkový program v Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem

Exotice můžete být blíž než kdykoli předtím, doslova na dosah ruky. Nahlédněte do zoo zadními vrátky, zkuste si kontakt s hadem, přivoňte k žirafě nebo poznejte mořské akvárium z druhé strany. Objevte to nejlepší ze zoo a poznejte tajemství jejího zákulisí.

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Ošetřovatelem v Safari Parku ve Dvoře Králové

Pohlaďte si žirafu, podejte ruku lemurovi, nebo nakrmte šelmy. Staňte se na jeden den jedním z nás a poznejte zákulisí zoo a každodenní život exotických zvířat. Být ošetřovatelem zvířat možná je dětským snem vašich blízkých a vy jim ho můžete splnit.

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari vzniklo ve svahu nad bývalým pavilonem lvů. Smečka lvů se tam zcela volně pohybuje po rozlehlé oplocené pláni, zatímco návštěvníci mezi nimi mohou projíždět buď ve speciálně upravených vozech zoo nebo ve vlastním autě. Safari bylo oficiálně otevřeno v červenci 2015.

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Pozorujte antilopy a zebry přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu – budete si připadat jako na dovolené v Africe. Vybírat můžete mezi stylovým ubytováním v bungalovech nebo využít pohodlí vlastního stanu či karavanu. Ubytovat se můžete i v korunách stromů s výhledem na africká zvířata!

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.