Úvod > Aktuality > Mistrovství světa v koulení pivních sudů se bude konat v areálu Rodinného pivovaru Chodovar
Gurmánská turistika

Mistrovství světa v koulení pivních sudů se bude konat v areálu Rodinného pivovaru Chodovar

  • Vydáno25. června 2021
Pivovar Chodovar hostí v sobotu 26. 6. 2021 již 23. Mistrovství světa v koulení pivních sudů. Neobvyklá soutěž probíhá každoročně ve městě Chodová Planá v rámci Svatojánských oslav. Jedná se o tradiční závod dvoučlenných družstev v běhu na 600 metrů s dřevěným pivním sudem, který závodníci pohánějí ficákem. Bohatý kulturní program, včetně soutěže Strongman 2021 probíhá v pivovaru i na náměstí před radnicí.
Do závodu se mohou přihlásit družstva mužská, ženská a smíšená, která pak závodí ve svých kategoriích. Mistrovství sestává z rozběhů (tradičně 3 až 4 družstva v jednom rozběhu), z nichž postupují vítězové (případně vítězné družstvo a družstvo druhé v pořadí) do dalších kol (čtvrtfinále, semifinále, finále).

Přesný průběh závodu určují podle počtu závodících družstev, aktuálních podmínek na trati a dalších faktorů rozhodčí mistrovství.

chodovarPro diváky bude připraven londýnský autobus doubledecker s vyhlídkovou terasou a wifi zdarma, čepované kvasnicové pivo přímo ze skalního ležáckého sklepa, elektronický trenažér koulení pivních sudů a od 11:00 do 14:00 budou probíhat "Odemčené skalní sklepy" – prohlídky pivovaru a ochutnávky piva ve skalním sklepě. Během dne vystoupí kapely Chodovarka, Staropražští pardálové aneb hašlerky z hlavního města Prahy, kapela Hlavolamy, Olympic revival Domažlice a Wband Plzeň, které zahrají k tanci a poslechu.

Na nádvoří pivovaru Chodovar bude od 11:00 hodin probíhat další soutěž pro všechny siláky nazvaná Strongman 2021. Kdo se jí zúčastní bude muset zvedat plný sud nad hlavou (muži sud 20l / ženy sud 10l) a přenést tři sudy (50l muži/20l ženy). Moderátorem soutěže je silák a miláček publika Jarda Svoboda, který se představí v exhibici, kde bude tahat pivovarský kamion a zvedat diváky nad hlavu jednou rukou.
 
Chodovar – pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Chodovar – pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Opravdovou raritou pro milovníky piva a odpočinku jsou pivní lázně v pivovaru Chodová Planá. Originální lázeňská terapie využívá kombinací blahodárných účinků teplé minerální vody, tmavého koupelového piva, sušených bylinek a klasické i speciální masáže.

Česko-bavorský geopark Egeria – vydejte se na cestu časem do dávné minulosti Země

Česko-bavorský geopark Egeria – vydejte se na cestu časem do dávné minulosti Země

Poznejte již druhý geopark v České republice. Geopark se rozkládá na bavorském území v okresech Bayreuth, Neustadt – Waldnaab, Tirschenreuth Wunsiedel a na české straně v Karlovarském a Plzeňském kraji.

Lazurová hora u Chodové Plané

Lazurová hora u Chodové Plané

Na Lazurovém vrchu (650 m n. m.) nad Kosím potokem u Chodové Plané je možné nalézt zbytky hradu z poloviny 14. století, který se nazýval Michalšperk. Jeho hlavním úkolem bylo strážit stříbrné doly, které byly v majetku rodu Šliků.

Další aktuality

10 tipů pro zimní rodinnou dovolenou na Šumavě

Přemýšlíte, kde si užít zimní dovolenou na Šumavě s celou rodinou? Pak se nechte inspirovat tipy portálu Kudy z nudy, které vás určitě nezklamou. Pozveme vás nejen na svahy šumavských hor a do ticha lesních samot, ale i za zvířátky, pro které je národní park domovem.
Plzeňský kraj | Zimní sporty

Plzeň Design Week 2023 aneb Umění na prodej

Na začátku prosince 2023 se bývalá vozovna městských dopravních podniků, dnes kreativní zóna DEPO2015, promění v centrum designu a módy. Letošní ročník Plzeň Design Weeku bude od 2. do 3. prosince věnován českému designu v různých podobách, a to i v těch nejběžnějších věcech. Letošním téma zní "Umění na prodej!"
Plzeňský kraj | Zážitky

Sušický ručně vyřezávaný betlém vás určitě nadchne

Stálou expozici muzea a mechanický sušický betlém, který představuje starobylá tradiční řemesla v půvabné šumavské krajině s významnými památkami a lidovou architekturou Sušicka, můžete navštívit ve vánočním čase a zpříjemnit si tak sváteční atmosféru. Betlém je přístupný v otevírací době muzea a pouští se v 9:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 15:30 hodin.
Plzeňský kraj | Kultura

Plzeň si připomene dobytí města stavovskými vojsky generála Mansfelda

Listopad nabízí zajímavá výročí z dějin města Plzně. Jedna z nejvýznamnějších událostí se odehrála 21. listopadu 1618, kdy byla Plzeň poprvé ve své historii dobyta. Stalo se tak nedlouho po pražské defenestraci, kdy se stavovská vojska pod vedením hraběte Arnošta Mansfelda rozhodla postavit se tehdy velmi dobře opevněné katolické Plzni. Rekonstrukce dobytí města se odehraje 25. listopadu 2023 na dochovaných hradbách v centru Plzně.
Plzeňský kraj | Zážitky

Klatovské katakomby zvou k návštěvě i v zimě

Kam vyrazit na výlet, až teploty klesnou pod mez lákající k výletům do přírody? Zkuste klatovské katakomby! Kromě netradičního zážitku vám prohlídka pomůže porozumět důležitosti jezuitského řádu v jižních Čechách. Pěkně zrekonstruovaná expozice v podzemí jezuitského kostela vás zavede k hrobce Koců z Dobrše, cisterně na vodu a ukáže vám i systém spouštění rakve do původně nepřístupných krypt.
Plzeňský kraj | Památky

Udělejte si procházku k Tříjezerní slati

Národní park Šumava láká k příjemnému výletu v každou roční dobu. Využijte poslední možnosti vychutnat si barvy podzimu, než přijde bílá zima. K procházce vás tentokrát pozveme do srdce národního parku, na Tříjezerní slať a k Vchynicko – Tetovskému kanálu.
Plzeňský kraj | Příroda

Listopadový výlet do hlubin Českého lesa a kraje zaniklých obcí

Kdo se do kraje tiché přírody a kdysi obývaných míst v Českém lese jednou podívá, zpravidla se sem rád vrací. Seznamte se s pohnutou historií zaniklých obcí a jejich obyvatel, objevte krásy zdejší krajiny a udělejte si procházku po zapomenutých pohraničních stezkách.
Plzeňský kraj | Památky

20 tipů na nejkrásnější místa Národního parku Šumava

Národní park Šumava je krajina místy až mystická – nachází se zde rozlehlé náhorní planiny s horskými smrčinami jako někde na severu Evropy, zádumčivá rašeliniště – slatě na náhorních plošinách Šumavských Plání, luhy v údolní nivě Vltavy, ledovcová jezera ve strmých ledovci vymodelovaných karech pod hraničním hřebenem, nabízejícím zase výhled až k alpským ledovcům. Jako jeden z největších souvislých komplexů lesa ve střední Evropě je nazýván i Zeleným srdcem Evropy. Která místa Šumavy jsou ta nejkrásnější? V rozhodování vám pomohou naše tipy.
Plzeňský kraj | Příroda