Úvod > Aktuality > Mistrovství světa v koulení pivních sudů se bude konat v areálu Rodinného pivovaru Chodovar
Mistrovství světa v koulení pivních sudů se bude konat v areálu Rodinného pivovaru Chodovar
"> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Mistrovství světa v koulení pivních sudů se bude konat v areálu Rodinného pivovaru Chodovar

  • Vydáno25. června 2021
Pivovar Chodovar hostí v sobotu 26. 6. 2021 již 23. Mistrovství světa v koulení pivních sudů. Neobvyklá soutěž probíhá každoročně ve městě Chodová Planá v rámci Svatojánských oslav. Jedná se o tradiční závod dvoučlenných družstev v běhu na 600 metrů s dřevěným pivním sudem, který závodníci pohánějí ficákem. Bohatý kulturní program, včetně soutěže Strongman 2021 probíhá v pivovaru i na náměstí před radnicí.
Do závodu se mohou přihlásit družstva mužská, ženská a smíšená, která pak závodí ve svých kategoriích. Mistrovství sestává z rozběhů (tradičně 3 až 4 družstva v jednom rozběhu), z nichž postupují vítězové (případně vítězné družstvo a družstvo druhé v pořadí) do dalších kol (čtvrtfinále, semifinále, finále).

Přesný průběh závodu určují podle počtu závodících družstev, aktuálních podmínek na trati a dalších faktorů rozhodčí mistrovství.

chodovarPro diváky bude připraven londýnský autobus doubledecker s vyhlídkovou terasou a wifi zdarma, čepované kvasnicové pivo přímo ze skalního ležáckého sklepa, elektronický trenažér koulení pivních sudů a od 11:00 do 14:00 budou probíhat "Odemčené skalní sklepy" – prohlídky pivovaru a ochutnávky piva ve skalním sklepě. Během dne vystoupí kapely Chodovarka, Staropražští pardálové aneb hašlerky z hlavního města Prahy, kapela Hlavolamy, Olympic revival Domažlice a Wband Plzeň, které zahrají k tanci a poslechu.

Na nádvoří pivovaru Chodovar bude od 11:00 hodin probíhat další soutěž pro všechny siláky nazvaná Strongman 2021. Kdo se jí zúčastní bude muset zvedat plný sud nad hlavou (muži sud 20l / ženy sud 10l) a přenést tři sudy (50l muži/20l ženy). Moderátorem soutěže je silák a miláček publika Jarda Svoboda, který se představí v exhibici, kde bude tahat pivovarský kamion a zvedat diváky nad hlavu jednou rukou.
 
Pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Opravdovou raritou pro milovníky piva a odpočinku jsou pivní lázně v pivovaru Chodová Planá. Originální lázeňská terapie využívá kombinací blahodárných účinků teplé minerální vody, tmavého koupelového piva, sušených bylinek a klasické i speciální masáže.

Česko-bavorský geopark Egeria – vydejte se na cestu časem do dávné minulosti Země

Česko-bavorský geopark Egeria – vydejte se na cestu časem do dávné minulosti Země

Poznejte již druhý geopark v České republice. Geopark se rozkládá na bavorském území v okresech Bayreuth, Neustadt – Waldnaab, Tirschenreuth Wunsiedel a na české straně v Karlovarském a Plzeňském kraji.

Lazurová hora u Chodové Plané

Lazurová hora u Chodové Plané

Na Lazurovém vrchu (650 m n. m.) nad Kosím potokem u Chodové Plané je možné nalézt zbytky hradu z poloviny 14. století, který se nazýval Michalšperk. Jeho hlavním úkolem bylo strážit stříbrné doly, které byly v majetku rodu Šliků.