ÚvodAktualityMistři Dakaru opět změří své síly na Šiklově mlýně
Mistri Dakaru opet zmerí své síly na Šiklove mlýne
Letní sporty

Mistři Dakaru opět změří své síly na Šiklově mlýně

  • 19. dubna 2015
Sobota 25. dubna je již potřetí na Šiklově mlýně ve Zvoli nad Pernštejnem věnována příznivcům offroadů. Na dráze se proti sobě postaví motocykly, čtyřkolky i auta a užijí si ten správný adrenalin. Nenechte si ujít offroadový víkend s jedinečnou podívanou na špičkové jezdce!

Poslední dubnový víkend se na Šiklově mlýně u Zvole nad Pernštejnem opět koná OffROAD Maraton. Jedná se o extrémní vytrvalostní závody, kterých se každoročně zúčastňují i jezdci Rally Dakar v rámci tréninku na dakarské závody. A jinak tomu nebude ani tentokrát. V sobotu 25. 4. 2015 se i vy přijďte podívat na tyto profesionály, kteří se utkají v náročném závodu.

Ale OffROAD Maraton není jen o jezdcích dakaru, závodit zde budou všichni milovníci offroadů všech věkových kategorií mužů i žen. Již nyní je přihlášeno více než 50 bugin a aut speciálů, přes 100 závodních čtyřkolek a 150 motocyklů. Nejen kvalitní zázemí Šiklova mlýna s ubytováním a stravováním sem každoročně láká nové a nové závodníky. Tento rok jezdci poprvé vyzkouší novou trať, která splňuje požadavky světových závodů. Trať je speciálně upravená a rozšířená, což umožňuje hlavně bezpečné předjíždění, ale díky tomu i napínavější závody.

Pokud máte nutkání změřit své síly s profesionály, jen do toho. Závod je otevřený a může se jej účastnit každý, kdo splňuje podmínky závodu. Standardní vstupné na závod je pak 80 Kč pro dospělé a 40 Kč pro děti do 12 let. Nenechte si ujít offroadový víkend s jedinečnou podívanou na špičkové jezdce.   

Samotný závod OffROAD Maraton 2015 začíná v sobotu již v 7:30 závodem sportovních motorek všech kategorií a starších juniorů. V 11 hodin pokračují závodní čtyřkolky a na 14:30 jsou připraveny obzvláště atraktivní závody dětí, kdy těm nejmenším je kolem 6 let. Věřte, že již v tomto věku vypadají jako ostřílení jezdci a hlavně bravurně zvládají offroadovou trať. Od půl páté až do večerních hodin bude pro všechny kategorie probíhat závod bugin a aut speciálů. Po celý den se návštěvníci i jezdci mohou těšit na pivečko a nějaké ty pochoutky z udírny.

Autokemp Šikland Ubytování

Autokemp Šikland

Kemp leží uprostřed největšího přírodního zábavního parku v ČR – Šiklandu.

Westernové městečko Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem Zážitky

Westernové městečko Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.

Offrad polygon ve Zvoli Letní sporty

Offrad polygon ve Zvoli

Pravidelně se na offroadové dráze konají závody, srazy, firemní akce, ale můžete si uspořádat i svoji vlastní akci.

Další aktuality

Mezinárodní festival současného tance KoresponDance okouzlí Žďár nad Sázavou

Polovina července na Vysočině už tradičně patří Žďáru nad Sázavou, festivalu KoresponDance a tamnějšímu zámku. Nejprve ožije nejdříve centrum města a následující tři dny festivalové centrum na zámku. Umělci z Portugalska, Francie, Německa, Česka, Španělska, Itálie, Slovenska, ale i Japonska už do srdce Vysočiny míří. Žďár nad Sázavou bude od 11. do 14. 2024 července patřit současnému tanci, pohybovému divadlu a novému cirkusu.
11. červenec 2024 15:00
Kultura, Kraj Vysočina

Blue Style Prima fest na Vysočině zabaví celou rodinu

Letní rodinný festival Blue Style Prima Fest přináší zábavu pro celou rodinu. Kromě nabitého hudebního programu se můžete osobně potkat se svými oblíbenými herci TV Prima ze seriálu Zoo. Dva dny plné skvělé zábavy i letního relaxu pro všechny bez rozdílu věku zažijete 12. a 13. července 2024 v největším zábavním parku Šikland na Vysočině.
11. červenec 2024 9:00
Zážitky, Kraj Vysočina

Nejlepší koupání: tipy, kde se vykoupat na Vysočině

Hledáte místečko, kde se osvěžit v horkém počasí a najít příjemný stín? V našich tipech vás tentokrát zavedeme na Vysočinu, kde naleznete jak zatopené lomy uprostřed lesů, přehradní nádrže vybízející ke koupání, tak také příjemná koupaliště, moderní biotopy a oblíbené akvaparky.
10. červenec 2024 17:00
Letní sporty, Kraj Vysočina

Zámek v Kamenici nad Lipou láká tento týden na Hračkobraní nejen děti

Prázdninový festival pro celou rodinu na zámku v Kamenici nad Lipou nabízí od 10. do 14. 7. 2024 přehlídku hraček, jejich výrobců a také ukázky návrhářů hraček z přírodního materiálu. Festival je neformální setkání všech, kdo si ještě nezapomněli hrát, určené nejen těm, kdo se hračkou profesionálně zaobírají, ale hlavně těm, kterým se hračky líbí nebo chtějí strávit ve společnosti hračky příjemný prázdninový čas i těm, kteří chtějí svým ratolestem udělat radost nákupem nové hračky či získat inspiraci pro šikovné ruce.
9. červenec 2024 6:00
Zážitky, Kraj Vysočina

Výlety pro samotáře: Po stopách perleťových knoflíků krajinou mezi Žirovnicí a Počátky

Žirovnice bývala naše knoflíkářská velmoc a ještě na začátku 20. století tu pracovalo několik továren na výrobu perleťových knoflíků. Vydejte se s Kudy z nudy na Vysočinu, do krásných městeček a jejich neobjeveného okolí, do ráje krásných přírodních zákoutí, hojivých pramenů – a perleti.
8. červenec 2024 7:41
Kultura, Kraj Vysočina

Začátek prázdnin na památkách Vysočiny je nabitý zajímavými akcemi

Na začátek prázdnin připravily hrady a zámky na Vysočině pro své návštěvníky řadu zajímavých kulturních akcí. Můžete zavítat na neobvyklé prohlídky, ať už dětské, nebo pro dospělé noční, divadelní představení či historické slavnosti. Vyberte si z programu zámku Telč, Náměšť nad Oslavou, hradu Lipnice nebo Orlíka u Humpolce.
4. červenec 2024 12:00
Památky, Kraj Vysočina

Řezbáři budou v Třešti vyrábět figurky do společného betléma

Letošní Dřevořezání, tedy setkání řezbářů a přátel betlémů v Třešti se bude konat 5. 7. a 6. 7. 2024 v Třešti na zahradě Schumpeterova domu. Po oba dny bude také otevřena stálá expozice betlémů. Hlavní zvláštností třešťských betlémů je 200 let stará tradice stavění betlémů v rodinách, které je o Vánocích zpřístupňují široké veřejnosti. Přijďte si teď v létě prohlédnout, jak figurky v betlému vznikají pod šikovnýma rukama zručných betlémářů.
3. červenec 2024 5:49
Kultura, Kraj Vysočina

Prázdniny začínají v Zoo Jihlava!

Skvělý tip na první červencový den, pondělí 1. 7. 2024 je návštěva jihlavské zoo. V areálu zoo bude bohatý program pro malé i velké návštěvníky. Ti se mohou těšit na antilopou Derbyho, připraven bude kvíz o ceny nebo první letní komentovaná krmení zvířat.
1. červenec 2024 8:00
Příroda, Kraj Vysočina