Úvod > Aktuality > Miniaturpark Boheminium z Mariánek se rozroste
Miniaturpark Boheminium z Mariánek se rozroste
">
Zážitky

Miniaturpark Boheminium z Mariánek se rozroste

  • Vydáno28. září 2018
Park miniatur Boheminium park se rozroste o model zámku Hluboká nad Vlatavou, který zabere přes dvanáct metrů čtverečních a s rozměry 5,5 krát 3,5 metru se stane největší miniaturou v celém areálu. Zámek Hluboká nad Vltavou není jediným modelem, který zde za poslední tři roky přibyl. Návštěvníci mohou vedle stálic, které jsou v parku několik let, nově obdivovat například hrad Loket, řetězový most císaře Ferdinanda nebo katedrálu sv. Bartoloměje. Slavnostní odhalení zámku Hluboká nad Vltavou se uskuteční v sobotu 29. září 2018 od 14 hodin.
BoheminiumV přírodním krajinném parku Boheminium v Mariánských Lázních se nachází na šest desítek modelů významných stavebních a technických památek z celé České republiky. Kromě stálých interaktivních modelů, jako například funkční lanovka vysílače Ještěd, nebo ovladatelných vláčků největšího železničního muzea v Česku, zde bylo pro děti vybudováno nedávno také dětské hřiště.

Nový model má několik nej – největší, nejkrásnější a nejsložitější v celém areálu. V sobotu 29. září 2018 se můžete přijít přesvědčit, jak se dílo vydařilo. Program slavnostního odhalení začíná ve 14 hodin.

Boheminium je otevřeno každý den od pondělí do neděle, vždy od 10 do 18 hodin. Dospělí zaplatí za vstupné 150 Kč, děti a studenti od 11 do 15 let 100 Kč. Malé děti od 2 do 10 let mají vstup za 50 Kč, a ty nejmladší zcela zdarma.
Starý Krakonoš v Mariánských Lázních

Starý Krakonoš v Mariánských Lázních

U hotelu Krakonoš si u staré sochy Krakonoše můžete nechat splnit své přání – stačí na přání myslet, dotknout se zázračného kamene v Krakonošově opasku a 3x sochu obskákat po jedné noze.

Boheminium – miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Boheminium – miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Park Boheminium nabízí expozici více než 70 modelů významných pamětihodností z celé republiky. Nechybí model hradu Karlštejn, Ještěd nebo Bezděz. Řadí se mezi 5 největších parků miniatur v Evropě.