Úvod > Aktuality > Kuks bude v sobotu patřít vínu a krásným autoveteránům

Kuks bude v sobotu patřít vínu a krásným autoveteránům

Vydáno 10. září 2019 Gurmánská turistika
Druhý víkend v září vždy patří slavnostem vína a burčáku v romantickém prostředí Hospitalu Kuks. Nejinak tomu bude i letos - na Kuks se v sobotu 14. září sjede několik desítek nejen z vinařské oblasti Čechy, Morava, ale i ze zahraniční provenience, aby představili návštěvníkům nejlepší z vína, které nabízejí. Vinobraní doprovodí pestrý kulturní program, celodenní zábava pro děti a řemeslný jarmark. Letos se po delší pauze víno konečně rozběhne po zámeckém schodišti!

Každoročně patří druhá půlka září na Kuksu slavnostem vína a burčáku. Vinaři v romantickém prostředí barokního areálu představí v sobotu 14. září 2019 to nejlepší ze své úrody a chybět nebude pestrý kulturní program, během kterého vystoupí například kapela Queenie tribute band, pro děti bude hrát a zpívat kapela Mixle v pixle nebo pro dospělé ojedinělý akustický koncert kapely Volant.

Kuks schodištěTěšit se můžete na tradiční ochutnávky vín, zejména domácí, ale i zahraniční produkce, jejichž lahodnou chuť podtrhnou vybrané gastronomické speciality. Dobrou zprávou je letos také to, že po kaskádovém schodišti poteče víno jako za dob hraběte Šporka, stane se tak 14. září ve 13 hodin.

V ceně vstupného je sklínka zdarma, neomezená konzumace ve vinných lázních, bohatý jarmark, doprovodný program a prohlídka Hospitalu s expozicí Českého farmaceutického muzea, Galerie českých vín anebo znovuzrozené bylinkové zahrádky za Hospitalem. Na prohlídku Hospitalu je však třeba si objednat na pokladnách konkrétní čas návštěvy. Určitě si ji ale nenechejte ujít.
 

Procházka k Betlému

Kuks Betlém

Pokud byste si chtěli během dne od ruchu a veselí trochu odpočinout, stačí si udělat vycházku k nedalekému Braunovu betlému, který je označován za špičku evropského barokního sochařství v plenéru. Vstupenku na vinobraní si můžete zakoupit na pokladnách přímo na místě (vstupné v den konání stojí 250 Kč). Na letošním vinobraní (2019) se nebude platit za ochutnávky dopředu zakoupenými žetony, ale přímo v korunách u vinařských stánků.

Abyste se nemuseli v ochutnávce omezovat a slavnost vína si pořádně užili, můžete využít speciální autobusové linkyHradce Králové, Trutnova, Broumova a ze Dvora Králové nad Labem, Náchoda i Rychnova nad Kněžnou.

Hospital Kuks - zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks - zcela ojedinělá barokní architektura

Hospital Kuks naleznete ve stejnojmenné obci Kuks nedaleko městečka Jaroměř. V malebném údolí Labe na začátku 18. století nechal postavit František Antonín Špork (Sporck - 1662 – 1738) nejprve lázeňské budovy se zámkem a panským hostincem, a to díky léčivému pramenu, který zde vyvěral.

České farmaceutické muzeum v Kuksu

České farmaceutické muzeum v Kuksu

České farmaceutické muzeum je střediskem Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V prostorách Hospitálu Kuks provozuje dvě stálé expozice k dějinám české farmacie.

Naučná stezka Betlém - procházka barokem na Kuksu

Naučná stezka Betlém - procházka barokem na Kuksu

7 km dlouhá okružní naučná stezka Betlém - Kuks. Na trase naučné stezky jsou umístěny informační panely, které vás seznámí s historií jednotlivých památek.

Galerie českého vína Kuks

Galerie českého vína Kuks

Prodejní expozice vín českého vinařského regionu. Ucelená kolekce produkce českých vinařů, svým rozsahem ojedinělá a největší v naší republice.

Další aktuality

23.5.
2020
V Krkonoších oslaví Evropský den chráněných území

V Krkonoších oslaví Evropský den chráněných území

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda
21.5.
2020
Nad Špindlerovým Mlýnem vzniká Jelení hravá naučná stezka

Nad Špindlerovým Mlýnem vzniká Jelení hravá naučná stezka

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda
20.5.
2020
Pět míst, kde si užijete safari

Pět míst, kde si užijete safari

Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda