Úvod > Aktuality > Svítání i pohádkové prohlídky na Bílé věži lákají na víkendové zážitky do Hradce Králové
Svítání i pohádkové prohlídky na Bílé věži lákají na víkendové zážitky do Hradce Králové
">
Památky

Svítání i pohádkové prohlídky na Bílé věži lákají na víkendové zážitky do Hradce Králové

  • Vydáno11. června 2019
V sobotu 15. června se v Hradci Králové naskytne příležitost vychutnat si svítání na Bílé věži. Neděle 16. června pak bude patřit dětem – pro ně budou připraveny prohlídky s pohádkovou postavou. Nenechte si ujít tyto jedinečné zážitky!
Bílá věž HradecO třetím červnovém víkendu, respektive v sobotu 15. června se naskytne všem romantickým duším možnost pozorovat vycházející slunce z Bílé věže v Hradci Králové. Pravda, první paprsky začnou malovat už před pátou ranní, ale za to vstávání to stojí.

O den později, v neděli 16. června od 14 hodin, si na své přijdou hlavně děti při pohádkové prohlídce. Ty které se nebojí a chtějí se i něco dozvědět, ať si vyšlápnou na ochoz věže se zdejší upovídanou hradeckou Polednicí. Takhle totiž Bílou věž určitě neznáte. Vstupenky na obě akce zakoupíte v síti HKpoint.

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejích ochozů se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. V posledních letech ožila věž výstavami, stala se centrem akcí cestovního ruchu a kultury.
Noční prohlídky Bílé věže v Hradci Králové

5.11.
Noční prohlídky Bílé věže v Hradci Králové

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Bílou věž lze mimořádně navštívit v noci na nočních prohlídkách.

Bílá věž v Hradci Králové

Bílá věž v Hradci Králové

Renesanční Bílá věž je po dlouhé rekonstrukci nabízí jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Původně renesanční zvonice, dokončená v roce 1589. Součástí věže je třetí největší zvon v republice – zvon Augustin.