Úvod > Aktuality > Milovníky koní čeká o víkendu v Lysé nad Labem mezinárodní výstava
Milovníky koní čeká o víkendu v Lysé nad Labem mezinárodní výstava
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Milovníky koní čeká o víkendu v Lysé nad Labem mezinárodní výstava

  • Vydáno15. září 2022
Během tohoto víkendu 16. až 18. 9. 2022 proběhne na Výstavišti v Lysé nad Labem další ročník mezinárodní výstavy koní a všeho, co k nim patří – Kůň 2022. Na této výstavě bude vystaveno více než 120 koní všech plemen chovaných v České republice. Návštěvnici si budou moci zakoupit potřeby pro chovatele, jezdce, veterinární přípravky, krmivové doplňky, přívěsy, stájové technologie, kovářské zboží, odbornou literaturu a nebude chybět ani poradenství pro chovatele.
Koně LysáVíce než stodvacet koní rozmanitých plemen, noční světelná show, soutěže a šampionáty, rukodělné výrobky i westernová show – to je již 28. ročník oblíbeného veletrhu a výstavy koní Kůň 2022 v Lysé nad Labem, který můžete navštívit již od tohoto pátku 16. září do neděle 18. září. I v letošním roce je připraven bohatý a pestrý program, při němž se diváci mohou těšit na velice odlišná plemena koní

Na už osmadvacátém ročníku nejstarší středoevropské výstavy koní se opět sejdou příznivci jezdeckého sportu, vozatajství, drezury, ale i samotného chovu koní a největší profesionálové ve svém oboru. Vyvrcholením pátečního a sobotního programu bude i letos divácky oblíbená a atraktivní koňská večerní galashow, doprovázená audiovizuálními efekty a živou hudbou.
 

Od teplokrevníků k minikoním

kůňNávštěvníky potěší teplokrevná, plnokrevná, chladnokrevná, sportovní, historická i malá plemena, poníci a miniaturní koně, ale i plemena oslů. Všichni budou k vidění nejen v boxech, ale i na dvou předvadištích. Opět se na výstavě budou prezentovat velmi ušlechtilá arabská plemena koní. Krytá kolbiště budou v halách A1 a C, čímž bude zajištěn stoprocentní komfort jak účastníkům, tak i vystavovatelům nezávisle na nevyzpytatelném podzimním počasí.

Atmosféru výstavy doplní vystoupení jízdní policie, westernové show, ukázky drezury a parkuru. Mimořádná jsou i představení národního hřebčína a hřebčinců působících na území České republiky – z Kladrub nad Labem, Písku a Tlumačova.


Vše pro koně a chovatele

výstava kůň lysáNa výstavě budou mít prodejní expozice největší tuzemské i zahraniční firmy z oboru. Vystavovatelé nabídnou veškeré zboží, výrobky či služby, které jezdec i chovatel potřebují k výkonu své činnosti. Najdete zde jezdecké potřeby, přepravníky, kočáry, stájové technologie, široká nabídka krmiv a doplňků, kovářské zboží, veterinární doplňky a odbornou literaturu.

Výstava je otevřená v pátek a v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli pak od 9 do 17 hodin. Zvýhodněné vstupenky je možné zakoupit i v předprodeji v síti Go Out. Vstupné na výstavu se pohybuje od 150 do 200 Kč, večerní koňská galashow stojí 600 Kč.
Dostihové závodiště Lysá nad Labem

Dostihové závodiště Lysá nad Labem

Jednou z dostihových tratí v České republice je závodiště Lysá nad Labem. Najdete ho mezi známějšími závodišti Prahou a Pardubicemi. Dostihy se v Lysé nad Labem konají šestkrát do roka.

Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem, spol. s r. o., je jediným soukromým subjektem toho druhu v České republice. V současné době má výstaviště v průběhu roku ve své dramaturgii 31 výstav v 19 termínech.

Polabské muzeum Lysá nad Labem – expozice věnovaná Bedřichu Hroznému

Polabské muzeum Lysá nad Labem – expozice věnovaná Bedřichu Hroznému

Polabské muzeum v Lysé nad Labem věnovalo část svých prostor tamějšímu rodáku a rozluštiteli chetitštiny Bedřichu Hroznému a jeho dílu. Expozice obsahuje řadu unikátních předmětů a osobních věcí ze života tohoto předního orientalisty.

Další aktuality