Úvod > Aktuality > Milovníky koní čeká o víkendu v Lysé nad Labem mezinárodní výstava
Milovníky koní čeká o víkendu v Lysé nad Labem mezinárodní výstava
"> "> "> ">

Milovníky koní čeká o víkendu v Lysé nad Labem mezinárodní výstava

Vydáno 16. září 2019 Příroda
Během tohoto víkendu 20. - 22. 9. 2019 proběhne na Výstavišti v Lysé nad Labem další ročník mezinárodní výstavy koní a všeho, co k nim patří - Kůň 2019. Na této výstavě bude vystaveno více než 120 koní všech plemen chovaných v České republice. Návštěvnici si budou moci zakoupit potřeby pro chovatele, jezdce, veterinární přípravky, krmivové doplňky, přívěsy, stájové technologie, kovářské zboží, odbornou literaturu a nebude chybět ani poradenství pro chovatele. Samozřejmostí bude i Flerjarmark u koní.
Koně LysáVíce než stodvacet koní rozmanitých plemen, noční světelná show, soutěže a šampionáty, rukodělné výrobky i soutěž vozatajů – to je již 25. ročník oblíbeného veletrhu a výstavy koní Kůň 2019, který můžete navštívit již od tohoto pátku 20. září do neděle 22. září. I v letošním roce je připraven bohatý a pestrý program, při němž se diváci mohou těšit na velice odlišná plemena koní

Na už šestadvacátém ročníku nejstarší středoevropské výstavy koní se opět sejdou příznivci jezdeckého sportu, vozatajství, drezury, ale i samotného chovu koní a největší profesionálové ve svém oboru. Vyvrcholením pátečního a sobotního programu bude i letos divácky oblíbená a atraktivní Večerní koňská galashow. Hlavní hvězda večerních představení do Lysé tentokrát dorazí z Francie. Dech beroucí představení Gariho Zohera s jeho úžasnými lusitánskými koňmi obdivují lidé na největších koňských show po celé Evropě.

kůňLetošní výstava přinese i několik novinek. Nově se na výstavě budou prezentovat velmi ušlechtilá arabská plemena koní. Dojde na změnu v uspořádání veletržních hal i venkovní plochy a tak vzniknou dvě krytá kolbiště v hale A1 a C. Organizátoři tím chtějí návštěvníkům i účinkujícím nabídnout stoprocentní komfort nezávisle na nevyzpytatelném podzimním počasí. Atmosféru výstavy doplní vystoupení jízdní policie, westernové show, ukázky drezury, parkuru či stylizované vystoupení staročeských hasičů s originální stříkačkou taženou dvojspřežím.

Mimořádná budou i představení národního hřebčína a hřebčinců působících na území České republiky - z Kladrub nad Labem, Písku a Tlumačova. Před návštěvníky se představí i jedno z kol X. ročníku Vozatajského poháru sportovních poníků, IV. Mountain and Moorland šampionát speciálních výstavních tříd a finále celorepublikové seriálové soutěže Lead Rein poháru 2019. Na výstavě budou mít prodejní expozice největší tuzemské i zahraniční firmy z oboru. Najdete zde jezdecké potřeby, přepravníky, kočáry, stájové technologie, široká nabídka krmiv a doplňků, kovářské zboží, veterinární doplňky a odborná literatura a chybět nebudou ani „koně“ pod kapotou.
Polabské muzeum Lysá nad Labem – expozice věnovaná Bedřichu Hroznému

Polabské muzeum Lysá nad Labem – expozice věnovaná Bedřichu Hroznému

Polabské muzeum v Lysé nad Labem věnovalo část svých prostor tamějšímu rodáku a rozluštiteli chetitštiny Bedřichu Hroznému a jeho dílu. Expozice obsahuje řadu unikátních předmětů a osobních věcí ze života tohoto předního orientalisty.

Dostihové závodiště Lysá nad Labem

Dostihové závodiště Lysá nad Labem

Jednou z dostihových tratí v České republice je závodiště Lysá nad Labem. Najdete ho mezi známějšími závodišti Prahou a Pardubicemi. Dostihy se v Lysé nad Labem konají šestkrát do roka.

Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem, spol. s r. o., je jediným soukromým subjektem toho druhu v České republice. V současné době má výstaviště v průběhu roku ve své dramaturgii 31 výstav v 19 termínech.