Úvod > Aktuality > Milovníky koní čeká o víkendu v Lysé nad Labem mezinárodní výstava
Milovníky koní čeká o víkendu v Lysé nad Labem mezinárodní výstava
"> "> "> ">
Příroda

Milovníky koní čeká o víkendu v Lysé nad Labem mezinárodní výstava

Vydáno 15. září 2020
Během tohoto víkendu 18. - 20. 9. 2020 proběhne na Výstavišti v Lysé nad Labem další ročník mezinárodní výstavy koní a všeho, co k nim patří - Kůň 2020. Na této výstavě bude vystaveno více než 120 koní všech plemen chovaných v České republice. Návštěvnici si budou moci zakoupit potřeby pro chovatele, jezdce, veterinární přípravky, krmivové doplňky, přívěsy, stájové technologie, kovářské zboží, odbornou literaturu a nebude chybět ani poradenství pro chovatele.
Koně LysáVíce než stodvacet koní rozmanitých plemen, noční světelná show, soutěže a šampionáty, rukodělné výrobky i western riding show – to je již 27 ročník oblíbeného veletrhu a výstavy koní Kůň 2020 v Lysé nad Labem, který můžete navštívit již od tohoto pátku 18. září do neděle 20. září. I v letošním roce je připraven bohatý a pestrý program, při němž se diváci mohou těšit na velice odlišná plemena koní

Na už sedmadvacátém ročníku nejstarší středoevropské výstavy koní se opět sejdou příznivci jezdeckého sportu, vozatajství, drezury, ale i samotného chovu koní a největší profesionálové ve svém oboru. Vyvrcholením pátečního a sobotního programu bude i letos divácky oblíbená a atraktivní Večerní koňská galashow, doprovázená audiovizuálními efekty a živou hudbou.
 

Od teplokrevníků k minikoním

kůňNávštěvníkům se představí jednotlivá plemena koní, kterých bude na výstavě ustájeno více než 120. Zastoupena budou teplokrevná, plnokrevná, chladnokrevná, sportovní, historická i malá plemena, poníci a miniaturní koně. Budou k vidění nejen v boxech, ale nově na třech předvadištích. Pro nejmenší koně bude instalováno v prvním patře haly A2, pro sportovní šampionáty bude sloužit předvadiště v hale A1 a hlavní doprovodný program odstartuje v pátek 18. 9. v 10 hodin v hale C.

Velmi atraktivní doprovodný program vyplní vystoupení jízdní policie, westernové show, ukázky drezury a parkuru. Mimořádná budou i představení národního hřebčína a hřebčinců (Kladrub nad Labem, Písku a Tlumačova). Návštěvníci se budou moci podívat i na jedno z kol XI. ročníku Vozatajského poháru sportovních poníků, V. ročník Mountain and Moorland šampionátu speciálních výstavních tříd a finále celorepublikové seriálové soutěže Lead Rein poháru 2020 na kolbišti v hale A1.


Vše pro koně a chovatele

výstava kůň lysáNa výstavě budou mít prodejní expozice největší tuzemské i zahraniční firmy z oboru. Najdete zde jezdecké potřeby, přepravníky, kočáry, stájové technologie, široká nabídka krmiv a doplňků, kovářské zboží, veterinární doplňky a odborná literatura a chybět nebudou ani „koně“ pod kapotou.

Výstava je otevřená v pátek a v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli pak od 9 do 17 hodin. Zvýhodněné vstupenky je možné zakoupit i v předprodeji v síti Go Out.
Kůň 2021 v Lysé nad Labem

24.9.
26.9.
Kůň 2021 v Lysé nad Labem

28. ročník nejstarší středoevropské výstavy koní určené všem příznivcům jezdeckého sportu, vozatajství, drezury, ale i samotného chovu koní.

Polabské muzeum Lysá nad Labem – expozice věnovaná Bedřichu Hroznému

Polabské muzeum Lysá nad Labem – expozice věnovaná Bedřichu Hroznému

Polabské muzeum v Lysé nad Labem věnovalo část svých prostor tamějšímu rodáku a rozluštiteli chetitštiny Bedřichu Hroznému a jeho dílu. Expozice obsahuje řadu unikátních předmětů a osobních věcí ze života tohoto předního orientalisty.

Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem

Výstaviště Lysá nad Labem, spol. s r. o., je jediným soukromým subjektem toho druhu v České republice. V současné době má výstaviště v průběhu roku ve své dramaturgii 31 výstav v 19 termínech.

Dostihové závodiště Lysá nad Labem

Dostihové závodiště Lysá nad Labem

Jednou z dostihových tratí v České republice je závodiště Lysá nad Labem. Najdete ho mezi známějšími závodišti Prahou a Pardubicemi. Dostihy se v Lysé nad Labem konají šestkrát do roka.