Úvod > Aktuality > Milovníky cestování zve festival Kolem světa
Milovníky cestování zve festival Kolem světa
">
Zážitky

Milovníky cestování zve festival Kolem světa

  • Vydáno2. listopadu 2015
Země všech kontinentů, padesát komentovaných projekcí, fotografie z nedostupných míst světa, cestovatelská setkání, zahraniční hosté. To vše i mnohem víc přináší největší cestovatelský svátek v České republice – festival Kolem světa. O víkendu 7. – 8. listopadu 2015 proběhne v Kongresovém centru BVV v Brně a 28. – 29. listopadu 2015 v Národním domě na Smíchově.
Festival Kolem světa nabízí jedinečnou příležitost osobního setkání se zkušenými cestovateli. V rámci nabitého programu jsou pro vás opět připraveny atraktivní projekce českých cestovatelů a fotografů s tématy z celého světa. Jejich přednášky jsou doprovázeny fotografiemi, diapozitivy, videoukázkami, emotivní hudbou a některé i tradičním tancem.

Součástí programu bude i Mezinárodní festival outdoorových filmů, který představí nejenom české, ale i zahraniční režiséry a jejich unikátní filmové snímky.

O víkendu 7. – 8. listopadu 2015 proběhne festival v Brně v Kongresovém centru BVV. Můžete se těšit mimo jiné na povídání o Bhútánu, Islandu, Barmě či Ugandě a na setkání s takovými osobnostmi, jako jsou Ing. Pavel Pavel (povídání o Velikonočním ostrově), David Čálek (režisér filmu Cesta vzhůru o horolezci Radku Jarošovi) či cestovatel, spisovatel a účastník mnoha expedic Rudolf Švaříček nebo Ladislav Zibura a jeho úspěšný cestovatelský stand-up 40 dní pěšky do Jeruzaléma.
 

Festival Kolem světa v Praze

Na konci listopadu pak bude možné navštívit festival Kolem světa 2015 v Praze. Ve dnech 28. – 29.11. 2015 jej přivítá Národní dům na Smíchově. Hlavním hostem festivalu je holandská herečka a cestovatelka Manon Ossevoort, které se podařilo dorazit na „konec světa“ z Nizozemí až na Jižní pól. Dalším inspirativním hostem bude dobrodruh Dan Pribáň, který se svým týmem žlutých trabantů a motorek projel Austrálii, Indonésii, Východní  Timor a Thajsko. Jan Homola představí několik zemí JV Asie. Těšit se můžete také na vyprávění Ladislava Zibury, cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk. 

Bohatý doprovodný program festivalu pak tvoří tradiční tance z exotických zemí, taneční a rukodělné workshopy nebo prezentace exotické kuchyně.
BVV – Brněnské výstaviště

BVV – Brněnské výstaviště

Veletrhy Brno navazují ve svém podnikání na tradici, která byla zahájena v roce 1928 Výstavou soudobé kultury v Československu. Na začátku 20. století vznikl jeden z nejznámějších evropských výstavních areálů. Brněnské výstaviště bylo otevřeno v roce 1928 a patří ke skvostům funkcionalismu.

20. Mezinárodní festival outdoorových filmů

21.10.
10.12.
20. Mezinárodní festival outdoorových filmů

20. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Festival současně probíhá na třiceti místech v Česku a na Slovensku, k festivalu tradičně patří také doprovodné programy a besedy.