Úvod > Aktuality > Milovníci sportu a pohybu si konec srpna na Lipně užijí naplno
Milovníci sportu a pohybu si konec srpna na Lipně užijí naplno
"> "> "> ">
Letní sporty

Milovníci sportu a pohybu si konec srpna na Lipně užijí naplno

  • Vydáno10. srpna 2017
Devět dnů plných sportování a zábavy čeká návštěvníky šumavského města Lipna nad Vltavou. V populárním rekreačním středisku se od 19. do 27. srpna koná již šestý ročník Lipno Sport Festu. Účast na této jediné akci svého druhu v České republice kombinující sport a kulturu potvrzují olympionici i známí sportovci a shodně uvádějí, že se na Lipno těší.

Lipno Sport Fest je devítidenní akce, kde se kombinují sportovní aktivity pro veřejnost a kultura přes koncerty, pohádky pro děti i multimediální show. Veškeré sportovní aktivity i kulturní představení jsou pro všechny zdarma.

Sport Fest u Lipenské přehrady si užijí opravdu všichni – od těch nejmenších až po ty starší, od sportovců profesionálních, až po ty rekreační. Vše se bude převážně odehrávat v prostorách pláže pod Aquaworldem Lipno. Na sportovní aktivity bude vždy v odpoledních a večerních hodinách navazovat kulturní program, v podobě dětských divadelních představení nebo i večerních koncertů. Také letos se všichni mohou těšit na legendy českého sportu jakými jsou skifař Václav Chalupa, olympijská vítězka v běhu na lyžích Katka Neumannová, nebo cvičitelka Hanka Kynychová. A právě Katka Neumannová bude každý den v rámci festivalu pořádat rozhovory se známými osobnostmi.
 

Sportování na Lipně pro zdatné i pohodáře

Lipno Sport FestProgram je nabitý širokou škálou sportů pro veřejnost i pro náročnější borce. Nalezenete tam méně náročné odpočinkové aktivity, ale i ty zátěžové. Například vydržet s Hankou Kynychovou hodinu cvičit břicho bude určitě hodně těžké. Podle Katky Neumannové by si nikdo neměl nechat ujít ani veslování s Václavem Chalupou – komu se podaří být na jedné lodi s medailistou z mistrovství světa i Olympiády, a ještě od něj získat cenné rady. Jedním z vrcholů určitě bude i večerní výběh na Stezku korunami stromů, který má nevšední atmosféru. Pro zdatnější sportovce je pak výzvou hned na úvod horský půlmaratón v náročném terénu.

Lipno FlowtrailFestival je však lákadlem také pro děti, které si mohou v rámci kurzů osvojit základy inline bruslení, běhu nebo například jachtingu. Na své si přijdou i příznivci kolektivních sportů, kteří se mohou přihlásit do turnaje ve volejbalu a spikeballu, moderního sportu, který se hraje s trampolínou a některé prvky jsou podobné plážovému volejbalu. Připraveny jsou desítky akcí, některé jsou tradiční, ale řada z nich se uskuteční letos poprvé. Mezi novinky bude patřit rodinná terénní cyklotrasa Floutrejl. V té proběhnou kurzy pod vedením instruktora a povede tudy i každoroční cyklovyjížďka.

LipnoKromě toho se celý program festivalu bude převážně konat v prostorách nádherné pláže u vodní nádrže Lipno, přezdívané též jihočeské moře. Šumavskou malebnou přírodu můžete poznávat díky mnohým turistickým a cyklistickým stezkám. Kromě populární Stezky korunami stromů si vyjížďku na kole či in-linech můžete zkusit po Jezerní stezce, pro odvážné je k dispozici sjezdová trať Fun Ride Trail. Na Lipně se o zábavu postará i bobová dráha, lanový park či velké rodinné hřiště Hopsárium

Floutrejl na Lipně – rodinná terénní cyklotrasa

Floutrejl na Lipně – rodinná terénní cyklotrasa

Pokud jste se na asfaltových cyklostezkách najezdili již dosyta, zkuste něco nového, něco lepšího. Na Lipně se můžete projet floutrejlovou trasou o délce 5 km, která vede lesem. Pro rodinu s dětmi je to úplně nový zážitek z jízdy na kole.

Landal Marina Lipno

Landal Marina Lipno

Landal Marina Lipno se nachází v krásné šumavské přírodě obklopené Lipenským jezerem. Ubytovat se můžete v moderních apartmánech s výhledem přímo na Lipenské jezero. Celý resort je vybaven 306 komfortními apartmány. Okolí nabízí širokou nabídku volnočasových aktivit.

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

V Aquaworldu Lipno, největším vodním ráji na Lipensku zažijete ty opravdové vodní hrátky, odpočinete si po náročném dni stráveném lyžováním, zaženete chmury způsobené zamračenou oblohou během letní dovolené.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.