ÚvodAktualityLetní a podzimní tipy pro milovníky historických vozidel: závody, přehlídky a jízdy pravidelnosti
Zážitky

Letní a podzimní tipy pro milovníky historických vozidel: závody, přehlídky a jízdy pravidelnosti

  • 21. srpna 2023
S koncem léta a začátkem podzimu se pořádají nejrůznější a velmi zajímavé přehlídky historických vozidel. A to nejen statických, ale i akce, kde uvidíte automobilové dědečky pěkně v pohybu. Pokud máte rádi atmosféru první republiky a zároveň i nablýskané automobily a motocykly té doby, udělejte si výlet například do Kutné Hory, Mladé Boleslavi, na zámek Berchtold či do Orlové. Portál Kudy z nudy vám prozradí, kde se budou během srpna, září a října konat ty nejzajímavější veteránské srazy!

Veteran Rallye do vrchu Kaňk a spanilá jízda do Kouřimi

V sobotu 26. 8. 2023 propukne závod historických vozidel, které zaplní střed Kutné Hory. Jako každý rok se sjedou majitelé historických vozidel do stříbrného města na již tradiční akci, Veteran Rallye. Závod do vrchu Kaňk se bude konat již tradičně ve dvou kolech, a to v sobotu i v neděli. Své síly zde poměří vozy vyrobené do roku 1940. O jejich výběru a účasti v tomto závodě rozhoduje Národní technické muzeum, které hodnotí dobrý technický stav a originální vzhled. Mezi závodícími budou známé značky jako Ford T, Rollls-Royce, Bentley, Laurin & Klement, Škoda, Tatra, Aero nebo Praga, ale také Triumph Dolomite, Humber, Wanderer, McLaughlin či Lagonda. Víkendového klání se zúčastní posádky z Kutné Hory i dalších míst Česka, ale také z Německa či Francie. Start je již tradičně v Lorecké ulici Kutné Hoře a cíl na kruhovém objezdu v obci Kaňk.
 

Rallye Posázaví 2023

Rallye PosázavíPosázavský klub historických vozidel pořádá v sobotu 26. srpna tradiční již 25. ročník orientační soutěže veteránů Rallye Posázaví. Tato akce spojuje lásku k veteránům, požitek z jízdy a dovednostní soutěže. Soutěž je zařazena do poháru MČR historických vozidel. Účastnit se může auto a moto, starší 30 let. Start je v Kunicích-Vidovicích u hotelu Zámek Berchtold, zde si od 7:30 do 10:15 můžete automobily prohlédnout. Trasa soutěže vede krajinářsky velmi zajímavým Posázavím s turisticky atraktivními lokalitami, poté se závodníci vrátí zpět na Zámek Berchtold. Příjezd veteránů se očekává mezi 15. a 16. hodinou odpolední.
 

Veteran rallye ve Vile Čapek

Veteran rallye ve Vile ČapekO víkendu 1. až 3. září jsou milovníci veteránů zváni na Veteran rallye ve Vile Čapek v Českém ráji. V Branžeži se setkáte s majitely závodních strojů a budete je moci zahlédnout i na trase letošní veteránské jízdy, která projede městy a obcemi: Branžež – Bakov nad Jizerou – Bezděz – Mimoň – Mnichovo Hradiště – Turnov – Sychrov – Branžež. Na místě startu a cíle čeká účastníky i příchozí z řad veřejnosti grilování na zahradě, hudební program, přednáška a povídání o veteránech a samozřejmě nebude chybět ani přehlídka všech zúčastněných vozů.
 

Trofeo Niké Jeseníky

trofeo jeseníkyVe dnech 8. až 10. září 2023 jste srdečně zváni na tradiční babí léto v Jeseníkách. Startem 23. ročníku podhorské jízdy veteránů Trofeo Niké Jeseníky 2023 bude Suchá Rudná/Malá Morávka. Sobotní jesenické toulky zavedou jezdce po trase středem dechberoucí scenérie Jesenicka, samém srdci hor, krajinou plnou přírodního bohatství, zeleně a ticha, krajinou léčivých pramenů, přímo do otevřené náruče Priessnitzových lázní v Jeseníku. Zde se s jezdci můžete setkat od 9:40 do 10:00 na Masarykově náměstí a od 10:00 až do 13:45 přímo u Priessnitzových léčebných lázních. Odtud vyrazí do České vsi (14:00 – 14:30) a Zlatých Hor (15:00 – 16:00 před hotelem Thamm).

trofeo karlova studánkaV neděli se vydejte za veterány do Karlovy Studánky, před lázněmi se jezdci se svými stroji zdrží od 11:45 do 15:00 hodin. Atmosféru zde dokreslí historické bicykly, kočárky, lyže, stylové spolky a originální řemeslné i gastronomické produkty! Karlovu Studánku oživí opět klasický dobrý dixík, Stanley ́s Dixie Street Band a skutečnou, vzácnou perlou, pak bude společný koncert Martina Maxy a Andrey Kalivodové, sólistky Státní opery ND v Praze, který proběhne ve 14:00 v Hudební hale, architektonickém skvostu Karlovy Studánky.South Bohemia Classic v Českých Budějovicích

South Bohemia ClassicXIV. South Bohemia Classic 2023 odstartuje v pátek 8. září v 16:30 hod. na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Ve večerních hodinách (20:00 hod.) je plánovaný noční průjezd centrem Českého Krumlova, s cílem prvním etapy na náměstí Svornosti. Projížďka po klikatých jihočeských silničkách v kulisách panenské přírody je každoročně výzvou pro tři stovky nadšených veteránistů i majitelů nablýskaných sporťáků z mnoha koutů Evropy. O vítězi soutěže rozhoduje dokonalá souhra mezi jezdcem a jeho navigátorem během zdolávání speciálních testů, ve kterých se měří čas s přesností na setinu sekundy. Spojení elegance klasických aut s ženskou krásou, mužským šarmem, malebnou jihočeskou krajinou a věhlasnými památkami přiláká na start až 150 posádek z České republiky, Rakouska, Německa, Slovenska, Polska, Maďarska, Francie, Itálie, Chorvatska, Slovinska, USA a dalších států.
 

Oldtimer Bohemia Rally Mladá Boleslav

Oldtimer Bohemia RallySetkání automobilových veteránů Oldtimer Bohemia Rally bude 14. až 16. září 2023 přehlídkou technické dovednosti našich předků, řemeslné zručnosti a láskyplnosti současných majitelů starých vozidel, sportovním soupeřením i společenskou událostí s doprovodným kulturním programem. Přibližně 360 km dlouhá trať je rozdělena do 3 dnů. Centrem dění celé Rally je město automobilů Mladá Boleslav. Diváci se mohou s jezdci a jejich plechovými mazlíčky setkat například v Sobotce nebo na parkovišti Škoda Muzeum v Boleslavi.
 

Prague Car Festival v Letňanech

prague car festivalRozloučením s letošní sezónou bude jedna z největších výstav automobilů se chystá na konec října do Prahy, přijďte 28. a 29. října na výstaviště v Letňanech. Prague Car Festival představí na ploše přes 30 000 m2 nejlepší tuning z celé Evropy, českou i zahraniční špičku automobilových a motocyklových závodů a průřez bohatou historií vývoje automobilů a motocyklů od předválečného období až po současnost. Na festivalu bude několik expozic – pokud máte rádi veterány, zamiřte na výstavu Glasurit Classic Expo, která představí fanouškům historických vozidel překrásné exponáty a bohatý doprovodný program. K vidění bude více než 150 historických automobilů a motocyklů od předválečného období až do 90. let minulého století.
Trofeo Niké Jeseníky 2024

12. 9.15. 9.
Trofeo Niké Jeseníky 2024

Druhý zářijový víkend se můžete těšit na setkání historických veteránů a jejich milovníků, koná se již 24. ročník Podhorské jízdy veteránů. Motem akce je Zpomal a rozhlédni se.

Posázavská rallye veteránů nejen na zámku Berchtold

31. 8.
Posázavská rallye veteránů nejen na zámku Berchtold

Dne 31. srpna 2024 zve zámek Berchtold na Posázavskou rallye veteránů.

South Bohemia Classic 2024

6. 9.7. 9.
South Bohemia Classic 2024

Mezinárodní setinová rallye veteránských a sportovních vozidel se rok od roku těší čím dál větší popularitě.

Oldtimer Bohemia Rally 2024 v Mladé Boleslavi

12. 9.14. 9.
Oldtimer Bohemia Rally 2024 v Mladé Boleslavi

Setkání automobilových veteránů bude přehlídkou technické dovednosti našich předků, řemeslné zručnosti a láskyplnosti současných majitelů starých vozidel, sportovním soupeřením i společenskou událostí s doprovodným kulturním programem.

Další aktuality

Mníšek i nedaleký vrch Skalka připravuje nejvýznamnější kulturní, společenskou a náboženskou akcí regionu

V poutním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy se už tento pátek sejdou poutníci z celého Česka. V pátek 19. července se bude totiž konat tradiční Den poutníka, kde si společně připomenou fenomén posledních let – poutnictví, které je u nás na vzestupu. Unikátní poutní areál bude hostit poutníky ze všech koutů země, a kromě poutní mše svaté v sobotu, nabídne také zajímavý program spojený s historií místa a pěším putováním. Zkrátka nepřijdou ani děti.
15. červenec 2024 10:20
Památky, Středočeský kraj

Romantika na vodě: vyjeďte si na výlet parníkem

Nechte se kolébat vodou na výletní lodi a poznejte krajinu kolem sebe z jiné perspektivy. Plavba po klidné vodní hladině řeky nebo nádrže poslouží nejen jako příjemně strávené odpoledne, ale i jako dokonalá kulisa pravé romantické schůzky.
14. červenec 2024 15:00
Zážitky, Středočeský kraj

20 tipů, jak si užít rodinnou dovolenou s dětmi ve středních Čechách

Chcete vyrazit na výlet ve středních Čechách? Nebo zůstáváte na letošní dovolenou doma a hledáte inspiraci na příjemné chvíle s celou rodinou? Pak se vám budou hodit naše tipy na zážitky ve středních Čechách, které nabízí spoustu atraktivních možností využití volného času – od zoologických zahrad přes aquaparky, projížďky malebnými lokálkami po zábavní parky, výletní plavby a další atrakce, ze kterých si vyberou malí i velcí.
13. červenec 2024 6:53
Zážitky, Středočeský kraj

V kouřimském skanzenu zjistíte, jak vypadalo léto na vsi

Skanzen v Kouřimi pořádá tuto sobotu 13. července 2024 národopisný pořad, který nabídne příchozím ukázky starých řemesel a nejrůznějších povolání našich předků. Dozvíte se také, jak vypadal všední život na venkově v minulých staletích, jak naši předkové barvili látky a samozřejmě také o lidových obyčejích v letním období. Program probíhá po celý den od 10:30 do 18:00 hodin.
10. červenec 2024 16:00
Památky, Středočeský kraj

Hudební festival Hrady CZ startuje tento pátek a sobotu na Točníku

Devatenáctý ročník hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ startuje v pátek a sobotu 12. a 13. července 2024 na Točníku nedaleko Prahy a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a své letošní putování uzavře 30. a 31. srpna na Bezdězu. Páteční program na Točníku nabídne koncert Daniela Landy, který tento rok zahraje exkluzivně na festivalu Hrady CZ, dále pak kapel Mig 21 či Trautenberk. V sobotu pak mohou návštěvníci zažít jeden z posledních koncertů kapely Lucie v původní sestavě s Davidem Kollerem, po „hradní šňůře“ zpěvák odchází ze skupiny. Dále dav roztančí kapela Chinaski, kterou v průběhu léta diváci uvidí pouze na Hradech, chybět nebude Jelen nebo Vypsaná fixa. V ceně sobotního lístku na festival je vstup na hrady Točník a Žebrák zdarma.
10. červenec 2024 14:00
Kultura, Středočeský kraj

Neobjevené skvosty: 10 tipů z turistické oblasti Český ráj

Vydejte se mimo davy a prozkoumejte neobjevená místa Českého ráje! Český ráj je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Poznejte neobjevené ráje!
9. červenec 2024 15:32
Příroda, Středočeský kraj

Na Jezeře v Poděbradech zažijete Barvy léta

Již 23. ročník Barev léta se uskuteční od pátku do neděle 12. až 13. 7. 2024 opět v areálu Jezera Poděbrady. Jako vždy se můžete těšit na řadu československých hvězd. Vedle areálu je hned koupaliště Jezero, takže se můžete jít v případě přehřátí krásně ochladit! Letošní dramaturgie je opravdu pestrá a každý si zde zcela určitě najde to své. Těšit se můžete i na páteční večírek pro nedočkavé.
9. červenec 2024 14:00
Kultura, Středočeský kraj

Kutnohorské léto nabídne zážitkové noční prohlídky mnoha památek!

Během léta, od července do srpna 2024, můžete denně poznat Kutnou Horu v jiné atmosféře, ale vždy jako město pohostinné a pozorné ke svým návštěvníkům a hostům. Bohatý celoprázdninový program pro malé i velké nabízí nejen zábavu pro celou rodinu, ale hlavně netradiční noční prohlídky. V nevšední čas si prohlédnete kostnici, kutnohorské chrámy a poznáte Kutnou Horu i z odvrácené strany.
8. červenec 2024 12:00
Památky, Středočeský kraj