Úvod > Aktuality > Oktoberfest na Moravě, to je Mikulovské Pivobraní

Oktoberfest na Moravě, to je Mikulovské Pivobraní

Vydáno 9. srpna 2018 Gurmánská turistika
V pátek 10. a v sobotu 11. srpna můžete být v mikulovském amfiteátru svědky toho, jak se z piva stává po boku vína nejoblíbenější nápoj jižní Moravy. Druhý srpnový víkend bude v Mikulově již tradičně patřit oslavě dobrého piva. Letošní VIII. ročník festivalu Mikulovského Pivobraní bude kombinací pivního jarmarku s ochutnávkami a odpoledními rockovými koncerty s hvězdami domácí i slovenské hudební scény.

PivoI když může titulek na první pohled působit jako dobrý vtip, letos se už pošesté můžete sami přesvědčit, že Mikulovské pivobraní - takový Oktoberfest "v menším", najdete i na jižní Moravě. V nádherném prostředí mikulovského amfiteátru, obklopeném vinicemi, máte 10. a 11. srpna možnost degustovat více než 120 druhů piv a pivních speciálů od pětatřiceti českých a moravských minipivovarů.

Brány Mikulovského Pivobraní se v pátek otevřou od 16 hodin a bude se točit velké množství tradičních i těch méně tradičních piv především od menších rodinných pivovarů ze všech koutů ČR. Pro návštěvníky-degustátory opětovně bude nabídnuta „dvoutinka“ – speciální památkový pivní krýgl o objemu 0,2 l, do kterého si můžete zakoupit a ochutnat ještě více druhů točených stylových pivních delikates! V sobotu 11. srpna bude otevřeno od 12 hodin.

Prvním zahraničním hostem bude v sobotu ukrajinská kapela Scream Inc., která se pyšní titulem oficiálního revivalu Metallicy. Před ní vystoupí tuzemské rockové legendy jako je Alkehol, Harlej nebo Wohnout. Zlatým hřebem sobotního večera bude noční vystoupení metalové skupiny Doga.

PivoO zábavu se postará bohatý doprovodný program s pivními soutěžemi, závody v pití piva na různé způsoby a hry. Namátkou zmiňujeme tradiční miss mokré tričko, zápasy v kečupu nebo soutěž o titul největšího pivního břicha. Nebude chybět ani soutěž o nejrychlejší vypití piva "na ex". Labužníci si přijdou na své při pojídání grilovaných specialit všeho druhu. Ochutnat budete moci letos i hmyzí speciality! Vše zakončí večerní ohňostroj speciálně sestavený pro Mikulovské Pivobraní.

Vstupné na festival bude opětovně rozděleno. Symbolické vstupné na pivní jarmark ve výši 99 Kč je jistě dobrá zpráva pro všechny milovníky piva. Vstupenky na rockový koncert včetně vstupu na pivní jarmark můžete zakoupit za 350 Kč. Dvoudenní lístek pro 1 osobu (pivní jarmark + koncerty) je za 400 Kč. Dvoudenní lístek jen na pivní jarmark je za 180 Kč. Fyzický prodej lístků probíhá v Turistickém informačním centru v Mikulově a v cestovní kanceláři Travel Club v Břeclavi.

Chráněná krajinná oblast Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava

V severozápadním výběžku Panonské nížiny, v nejteplejší a téměř nejsušší oblasti České republiky, se nachází Pavlovské vrchy. Zdejší zem dodnes střeží dávná tajemství lovců mamutu, Keltů i zapomenuté osudy vojáků X. římské legie, kteří tu podle legendy začali s pěstováním vinné révy.

Mikulovské Pivobraní 2019

Mikulovské Pivobraní 2019

"In vino veritas, in pivo taky."Již tradičně budou moci návštěvníci v mikulovském amfiteátru během 2 dní ochutnat z nabídky více než 80 pivních speciálů, a to hlavně od minipivovarů, které nemají možnost se prezentovat prodejem v obchodních řetězcích. K tomu patří i rockový hudební festival.

Další aktuality

6.12.
2018
Na Špilberku na vás čekají loutky

Na Špilberku na vás čekají loutky

Jižní Morava | Gurmánská turistika
19.11.
2018
Za mladým vínem do sklepů v Nechorách

Za mladým vínem do sklepů v Nechorách

Jižní Morava | Gurmánská turistika
20.11.
2018
Užijte si Den otevřených sklepů v Pavlově!

Užijte si Den otevřených sklepů v Pavlově!

Jižní Morava | Gurmánská turistika