Úvod > Aktuality > Mikulov není jen městem vína: ochutnejte vůně a chutě národů Podyjí

Mikulov není jen městem vína: ochutnejte vůně a chutě národů Podyjí

Vydáno 18. července 2019 Zážitky
Již tradičně se koná každé léto v Mikulově Festival kultur národů Podyjí, na němž všechny zde žijící národnostní skupiny představují své hudební, taneční, divadelní i kulinářské výtvory. Ten letošní se koná od 19. do 20. července 2019.
MikulovUž v pátek 19. 7. 2019 začíná v Mikulově Festival národů Podyjí, slavnost tradic, kultury a gurmánských specialit národnostních menšin, žijících na jižní Moravě a v rakouském příhraničí.

Hlavní program pro všechny mlsaly vypukne v sobotu 20. července od 10 hodin na hlavním náměstí, kde budou tradičně stánky jednotlivých národních kuchyní a vy můžete ochutnat jídla arménská, asijská, bulharská, irská, italská, kavkazská, kelečská, krétská, malokarpatská, romská, ruská, srbská, španělská, vídeňská, vietnamská, židovská i domácí pochoutky z jižní Moravy a zpod Pálavy.

Moravská kuchyněBěhem dne však nebude chybět ani hudební a taneční program. Ze Srbska dorazí soubor KUD Dobrica Milutinovič, který předvede Banátský Karlovac, na pódiu se dále představí Folklórní skupina Zemplín ze Slovenska, domácí Cimbalband z Mikulova anebo romský jazz Rosen Trio. Milovníci vína nemohou chybět od 14:00 do 22:00 hodin na dvoře domu U zajíce, kde bude probíhat ochutnávka vín z Mikulova a přilehlého českého a rakouského okolí.
Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Silueta mohutného zámku je v krajině Pálavy viditelná už dáli. V jeho zdech pobývala řada známých osobností, mezi jinými i císař Napoleon. Čeká tu na vás expozice "Od gotiky po empír", expozice "Víno napříč staletími" obrazy z rodové sbírky Dietrichsteinů, zámecká knihovna i obří sud.