Úvod > Aktuality > Oslavte Mikuláše s The Tap Tap v Opeře
Oslavte Mikuláše s The Tap Tap v Opere
"> Oslavte Mikuláše s The Tap Tap v Opere "> 2. prosince v 18:00 hodin se již potretí uskutecní Mikulášská v Opere "> Stejne jako na desce i v opere spolecne zahrají zatím nejúspešnejší písen Riditel autobusu
Kultura

Oslavte Mikuláše s The Tap Tap v Opeře

  • Vydáno5. prosince 2018
Oslavte svátek Mikuláše s kapelou The Tap Tap a jejími hosty. Ve středu 5. prosince začíná v 18 hodin v pražském Foru Karlín velká mikulášská show se spoustou písniček, Mikulášem, čerty a anděly i s mikulášskou nadílkou. Oblíbená kapela si letos připravila dvě speciální premiéry a pozvala i spoustu zajímavých hudebních hostů.
The Tap TapKolotoč humoru a zábavy s The Tap Tap a jejich hosty se roztočí už posedmé, letos ve Foru Karlín. Parta muzikantů s různými tělesnými handicapy představí nový klip a na jevišti uvítá Xindla X nebo Petra Čtvrtníčka.

Zmiňovaný nový klip je k písničce Džony Macháček, kterou pro člena Tap Tapů Honzu Macháčka napsal frontman kapely Poletíme? Rudolf Brančovský. Video vzniklo ve věznici ve Světlé nad Sázavou, kde skupina pod vedením Šimona Ornesta v létě hrála. Písnička vypráví o hodně originálním klukovi, co hledá ženskou, která by ho zvládla. Aby si mohl vybrat, nastoupí dobrovolně do ženské věznice.

mikuláš tap tapDruhým překvapením bude představí nadživotní sochy 16 členů kapely, které budou součástí výstavy s názvem The Tap Tap v Muzeu. Expozice Muzea hlavního města Prahy bude pro veřejnost otevřena v Domě U Zlatého prstenu od 11. 12. 2018 do března 2019. Sochy vznikly v atelieru Sochařská pohotovost a autory výtvarného koncepu jsou produkce Pink a studio Colmo.

Mikulášská s Tap Tap začne o šesté večerní. Na rozehřátí vystoupí přesně v 18:00 Xindl X s kapelou a odpálí program svými největšími hity. V 18:45 začne mikulášský koncert The Tap Tap, který bude v přímém přenosu vysílán na ČT2. Hlavním hostem večera bude talentovaná americká zpěvačka a hudebnice Gaelynn Lea, která vystoupí sólově i společně s The Tap Tap.
Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Pokud patříte mezi milovníky kulturního dění, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu některého z divadelních představení Národního divadla v Praze, které tvoří tři umělecké soubory – opera, činohra a balet. Vybrat si můžete z lákavé nabídky programů.

Dům U Zlatého prstenu v Praze – expozice Praha Karla IV.

Dům U Zlatého prstenu v Praze – expozice Praha Karla IV.

Dům U Zlatého prstenu v Týnské ulici je ve správě Muzea hlavního města Prahy. Prohlédnete si zde expozici zaměřenou na proměnu Prahy v době panování Karla IV., která věrně přiblížuje podobu měst a život jejich obyvatel v lucemburské době.

Státní opera Praha – přední pražská operní scéna

Státní opera Praha – přední pražská operní scéna

Státní opera Praha, divadlo s operním a baletním souborem, patří k nejvýznamnějším hudebním scénám v Evropě. Hlavní událostí operní sezony 2020 bylo znovuotevření Státní opery po její několikaleté generální rekonstrukci.