Úvod > Aktuality > Mikuláš v Zoo Praha a slavnostní předávání cen Richard s Václavem Postráneckým
Mikuláš v Zoo Praha a slavnostní předávání cen Richard s Václavem Postráneckým
"> ">
Příroda

Mikuláš v Zoo Praha a slavnostní předávání cen Richard s Václavem Postráneckým

  • Vydáno4. prosince 2015
Víkendový program v pražské zoo začne v sobotu 5. prosince, kdy od 10:00 do 15:00 navštíví zahradu Mikuláš v doprovodu čerta a anděla. V neděli proběhne od 11:00 tradiční Setkání sponzorů, adoptivních rodičů zvířat a přátel zoo. Ceny Richard letos předává herec Václav Postránecký. Od 13:00 se mohou návštěvníci podívat na mimořádné krmení unikátní skupiny varanů komodských v pavilonu Indonéská džungle.
Bohatý víkendový program v Zoo Praha začne již v sobotu, a to významnou návštěvou Mikuláše, čerta a anděla, kteří budou od 10.00 do 15.00 chodit po areálu a odměňovat ty, kteří byli přes rok hodní.
Neděle 6. prosince se ponese ve znamení Setkání sponzorů, adoptivních rodičů zvířat a přátel  Zoo Praha. Událost bude samozřejmě spojena i s tradičním předáváním ceny Richard.
 

Cenu Richard předá herec Václav Postránecký

Slavnostnímu zahájení setkání v 11:00 bude předcházet vystoupení kapely Richard od 10:45 před restaurací Oceán. Samotné udílení ceny pro nejvýznamnější sponzory roku 2015 pak proběhne v 11:20. Ceny Richard předá osobně herec Václav Postránecký. Ocenění je vyrobeno z českého křišťálu a nese jméno oblíbeného gorilího samce, punc originality mu navíc dodává dominantní sádrový odlitek skutečné gorilí tlapy.

Od 13:00 se navíc můžete těšit na další unikátní akci – mimořádné krmení sedmi varanů komodských. Kurátor plazů Petr Velenský nainstaluje do expozice v pavilonu Indonéská džungle maso, na kterém si pak varani budou moci pochutnávat až do večera.
 
Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.