Úvod > Aktuality > Mikuláš, čert a pankáč s The Tap Tap v přímém přenosu již dnes
Oslavte Mikuláše s The Tap Tap v Opere
"> Oslavte Mikuláše s The Tap Tap v Opere "> Mikulášská v Opere s The Tap Tap a jejich hosty "> Mikulášská v Opere s The Tap Tap a jejich hosty
Kultura

Mikuláš, čert a pankáč s The Tap Tap v přímém přenosu již dnes

  • Vydáno2. prosince 2013
Zpěvák Visacího zámku Honza Haubert jako čert, megahit Řiditel autobusu v podání Xindla X, Tomáš Hanák a Iva Pazderková ve speciálním mikulášském představení a spousta našlápnutých písní kapely The Tap Tap. To vše a ještě mnohem více je nachystáno na již třetí ročník benefiční akce Mikulášská v Opeře s The Tap Tap a jejich hosty, která bude 2. prosince od 18.00 vysílána v přímém přenosu na ČT2 a Čro2.
Státní opera PrahaThe Tap Tap pojímají Mikuláše opravdu punkově, když frontman skupiny Visací zámek Honza Haubert vystoupí jako čert. Zábavným programem v reprezentativních prostorách Státní opery Praha určeným zdaleka nejen pro rodiče s dětmi budou provázet Arnošt Goldflam a hvězdný moderátor The Tap Tap Ladislav Angelovič.

V The Tap Tap stále pevně věří, že opravdové české zvyky a obyčeje stojí na pevných základech vzájemné lidské důvěry a podpory. Státní opera patří k nejprestižnějším sálům naší metropole a členové kapely jsou velmi rádi, že se jim jí podařilo během pár týdnů beznadějně vyprodat. Vedení Národního divadla podpořilo sbírku na nový autobus pro Jedličkův ústav a výjimečně uvolnilo VIP lóži.

Kapela se proto rozhodla uspořádat veřejnou dražbu posledních 4 vstupenek do tohoto exkluzivního prostoru. Dražba vstupenek do VIP lóže proběhla ve středu 27. listopadu na facebookových stránkách kapely The Tap Tap. Možnost přispět libovolnou částkou na nový bezbariérový autobus bude také umožněno formou poslání dárcovské SMS. Vzhledem k tomu, že přenos z akce s číslem DMS poběží na obrazovkách ČT2 a několikrát zazní i v přímém přenosu na Českém rozhlasu Dvojce, kapelník Šimon Ornest věří, že už na jaře bude s kapelou v novém autobusu cestovat.

Hlavní částí večera bude samozřejmě koncert. V něm kapelu bývalých i současných klientů Jedličkova ústavu The Tap Tap podpoří již zmíněný zpěvák skupiny Visací zámek Jan Haubert, který si s nimi zazpívá úspěšný hit Známka punku. Chybět nebude ale ani Ondřej Ládek známý jako Xindl X. V opeře si s nimi zahraje na autobusáka v jejich zatím nejúspěšnější písni Řiditel autobusu. Zazní i další skladby dnes již známé a etablované skupiny složené z handicapovaných hudebníků. Návštěvníci se mohou těšit také na vystoupení španělského uskupení Million Dollar Mercedes Band anebo v tradičních krojích vystupujících členů Lidové muziky Notičky.

Výtěžek z celé akce půjde na sbírku na nový bezbariérový autobus, který umožní žákům škol Jedličkova ústavu včetně kapely The Tap Tap dostat se do míst, kam by se jinak společně nikdy nepodívali. Sbírku pořádá Nadace Jedličkova ústavu. Součástí ceny vstupenky na akci je také bohatá mikulášská nadílka obsahující například singl The Tap Tap s písněmi z nedávno vydaného CD Moje volba.
Státní opera Praha – přední pražská operní scéna

Státní opera Praha – přední pražská operní scéna

Státní opera Praha, divadlo s operním a baletním souborem, patří k nejvýznamnějším hudebním scénám v Evropě. Hlavní událostí operní sezony 2020 bylo znovuotevření Státní opery po její několikaleté generální rekonstrukci.