Úvod > Aktuality > Mezinárodní mistrovství České republiky v historickém lyžování bude letos v Beskydech
Mezinárodní mistrovství České republiky v historickém lyžování bude letos v Beskydech
"> "> "> ">

Mezinárodní mistrovství České republiky v historickém lyžování bude letos v Beskydech

Vydáno 10. ledna 2020 Zimní sporty
Mezinárodní mistrovství České republiky v historickém lyžování se letos přesouvá z Orlických hor do Beskyd, konkrétně do Ski areálu Mosty u Jablunkova. Tady bude v sobotu 11. ledna 2020 nachystán nejen zajímavý doprovodný program, ale také například výstava o historii lyžování v Beskydech a telemarková škola.
Mistrovství staré lyžePoprvé v Beskydech se bude konat již 9. ročník originální akce, pojede se Mezinárodní mistrovství České republiky v historickém lyžování. Lyžníci i telemarkové hvězdy svahů z Božího daru, Krkonoš, Orlických hor, Beskyd a dalších míst z Česka, Polska, Slovenska a Rakouska předvedou v dobových kostýmech a krojích své umění na závodech ve slalomu a jasankrosu. Závodů se může zúčastnit každý, kdo má dřevěné lyže a odvahu. Pro veřejnost je připraven bohatý program, výstava historie zimních sportů v Beskydech doplněná o expozici historických ski, lyžařská škola telemarku a mnoho dalšího.

historické lyžováníVše vypukne už tuto sobotu 11. ledna od 10:00 hodin ve Skiareálu v Mostech u Jablunkova, zasoutěžit si může každý, kdo má dřevěné lyže a odvahu. Sestavení závodní dráhy je velice atraktivní pro diváky a zároveň prověří všechny dovednosti lyžařů. Dřevěné branky vytyčí dráhu, součástí dráhy je skokánek, cíl je v kopci (vrácečka), stoupání prokáže dovednosti jezdce v kopci a za velké podpory diváků mnohdy rozhodne o vítězi. V 10:15 začne slalom, od 11:00 diváci uvidí exhibici jízdy na historických lyžích s ukázkou telemarku, skoku a akrobacie. Pokud si přesně nevybavíte, co je to onen telemark, napovíme, že se jedná o lyžařský styl, který vznikl v druhé polovině 19. století v norském kraji Telemark. Jedná se o sjezd z kopců na běžkách s volnou patou v elegantních širokých obloucích.

Slavnostní vyhlášení výsledků je naplánováno v sobotu na 17:30 hodin a mistrovství bude zakončeno ohňostrojem a folklorním večerem v krojích. Od 20:00 hodin se pak v Horském hotelu Gruň můžete zúčastnit folklórního večera.
Ski areál Mosty u Jablunkova - celoroční aktivní odpočinek

Ski areál Mosty u Jablunkova - celoroční aktivní odpočinek

Ski areál Mosty u Jablunkova vám nabídne řadu letních i zimních adrenalinových i pohodových aktivit. Čeká tu na vás například bobová dráha s celoročním provozem, bike park, bungee trampolíny, kosmický trenažér Aerotrim, sjezd po 232 metrů dlouhém laně, horské koloběžky, lanové centrum.

Další aktuality

27.6.
2020
Zoo Ostrava představila nové voliéry pro sovy a orly

Zoo Ostrava představila nové voliéry pro sovy a orly

Severní Morava a Slezsko | Příroda
26.6.
2020
#světovéČesko a železné ostravské Hradčany

#světovéČesko a železné ostravské Hradčany

Severní Morava a Slezsko | Památky