Úvod > Aktuality > Festival pantomimy Mime Fest v Poličce se blíží
Festival pantomimy Mime Fest v Poličce se blíží
"> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Festival pantomimy Mime Fest v Poličce se blíží

  • Vydáno15. září 2020
Ve východočeské Poličce proběhne 9. ročník již tradičního festivalu od 16. do 19. září 2020. Letos bude Mime Fest zaměřený na českou a slovenskou uměleckou tvorbu. Omezení cestování, které postihlo prakticky celý svět, postavilo organizátory před náročný úkol, který ovšem vzali jako výzvu a udělali vše pro to, aby letošní ročník neztratil nic ze své pověsti a vysoké úrovně. Česko-slovenská edice nabídne jak klasickou pantomimu, tak fyzické divadlo i loutková, žonglérská nebo novocirkusová představení. I letos mají účastníci na výběr hned z několika workshopů.

panoptikumNávštěvníci Mime Festu 2020 budou mít jedinečnou příležitost vidět nejlepší tvůrce nonverbálního divadla u nás. Lenka Vagnerová, přední osobnost tanečního divadla v Česku, uvede své nové představení Panoptikum. Kruté a nelidské prostředí kdysi populárních obludárií ztvárněné jako mystická dekadentní, velmi vizuálně kompaktní freak show. 
 
Na Mime Festu se představí dvě nejvýraznější novocirkusové skupiny v Česku – Losers Cirque Company a Cirk La Putyka. Loseři přivezou novinku Mimjové, ve které ztvární jednu z hlavních rolí Vanda Hybnerová.

kaleidoscope la putykaDobrodružný příběh pro celou rodinu inspirující se oblíbenými animovanými filmy s poetikou asijských bojových umění. Putyka uvede taktéž nejnovější představení Kaleidoscope – pestrou mozaiku šílených skoků na teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsnou akrobacii i lety na trampolíně, kde se ostřílení putykáři mísí s mladou cirkusovou krví.
 
V programu Mime Festu najdou diváci hned několik one man show. Pavol Seriš nabídne bláznivý příběh mimozemšťana, který touží stát se pozemšťanem. Klaun Vojta Švejda se promění v Iluzionistu, který přímo před zraky diváků vyrobí velké divadlo, od opery přes western a balet až k hororu. A žonglér Filip Zahradnický se zaměří na téma přitažlivosti a pomíjivosti bohatství ve všech jeho podobách a významech.
 

Biologicko-experimentální groteska a workshopy pantomimy

groteska Rajče a okurkaNebudou chybět ani představení pro mateřinky a základní školy. Pobaví je slovenské Divadlo Odivo s hravým loutkovým představením Divočiny a také biologicko-experimentální groteska Rajče a okurka. Jde o absurdní, minimalistickou grotesku o životě zeleniny v lednici.
 
9. ročníkMime Festu nabízí zájemcům také tři workshopy vedené těmi nejlepšími ve svých oborech. Přední český mim a dramaturg festivalu Radim Vizváry zve na lekce pantomimického herectví, Filip Hajduk je zasvětí do tajů fyzické komedie a akrobati z Losers Cirque Company nabídnou základy nového cirkusu.

Další aktuality

28.9.
2022
Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Plno bramborových jídel bude k ochutnání ve skanzenu Veselý Kopec

Pardubický kraj | Gurmánská turistika
5.8.
2022
Deset výletů na hradní rozhledny

Deset výletů na hradní rozhledny

Pardubický kraj | Památky
28.7.
2022
Kelti v Nasavrkách oslaví Lughnasad

Kelti v Nasavrkách oslaví Lughnasad

Pardubický kraj | Památky