Úvod > Aktuality > Extrémní sport zaplní kina, začal festival outdoorových filmů
Extrémní sport zaplní kina, začal festival outdoorových filmů
"> "> ">
Zážitky

Extrémní sport zaplní kina, začal festival outdoorových filmů

  • Vydáno5. října 2019
Situace, z kterých vám stoupne adrenalin, dechberoucí záběry přírody či silné lidské příběhy. To všechno nabídne 17. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Letos se festival koná od 4. října do 6. prosince 2019

Mezinárodní festival outdoorových filmů začal tradičně v Ostravě, ale od poloviny října do 6. prosince procestuje více než padesát měst Česka a Slovenska. Někde se zastaví na několik dní, jinde jen na jediný večer. Právě Ostrava je jedním z mála měst, kde letos můžete vidět všechny festivalové filmy.

Na tomto 17. ročníku festivalu má být k vidění 83 snímků z 27 zemí světa. Mezi nimi je i letošní světová premiéra na festivalu, film Jaroslava Matouška – V objatí obra, který vypráví příběh dvou dobrodruhů o zdolání 900 m vysoké stěny El Capitan.

Mbuzi DumeMilovníci dobrodružství semohou dále těšit na film Pavola Barabáše s názvem Tieň Jaguára nebo na film Matsés, který vypráví o cestě otce s dcerou do nitra Amazonie k místnímu kmeni Matsés, čelícímu tlaku civilizace. Zajímavý je i snímek Mbuzi Dume ("Silný kozel") o cestovateli Tomovi, který se vydal na Kilimanjaro s jednou nohou.

Z kategorie dobrodružných a extrémně sportovních filmů je film 8000+, který pojednává o paraglidistovi Antoniovi a jeho tří týdenní cestě v pohoří Karákóram v Pákistánu nebo Šněrovací mosty (Shoestring Bridges) o lezení na nylonovém popruhu mezi vrcholky hor.

Festivalové filmy bude možné zhlédnout v mnoha městech, například v Táboře bude od 10. do 12. října, v Brně od 21. do 25. 10., Hradec Králové navštíví od 23. do 25. 10., v Děčíně od 4. do 6. 11., ve Zlíně od 4. do 6. 11., v Českých Budějovicích od 12. do 22. 11.,  v Olomouci 19. až 21. 11. a do Prahy festival zavítá ve dvou termínech: 5. – 8. 11. a potom ještě 29. až 30. 11. 2019. Jedním z posledních míst bude Malá Úpa, kde se budou filmy pouštět 6. a 7. prosince.

20. Mezinárodní festival outdoorových filmů

21.10.
10.12.
20. Mezinárodní festival outdoorových filmů

20. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Festival současně probíhá na třiceti místech v Česku a na Slovensku, k festivalu tradičně patří také doprovodné programy a besedy.

Kino Lucerna – legendární biograf v moderním hávu

Kino Lucerna – legendární biograf v moderním hávu

Jedno z nejstarších kontinuálně promítajících kin na světě. Nabídka promítání filmové tvorby české, evropské i americké produkce, včetně možnosti 3D projekcí. Pořádání filmových festivalů, přehlídek, slavnostních filmových premiér a předpremiér. Kino Lucerna je místem, kde se stále něco děje.