Úvod > Aktuality > Mezi Mirakulem a Tankodromem v Milovicích se svezete celý srpen zdarma
Mezi Mirakulem a Tankodromem v Milovicích se svezete celý srpen zdarma
">
Zážitky

Mezi Mirakulem a Tankodromem v Milovicích se svezete celý srpen zdarma

  • Vydáno27. července 2017
Poté, co odsud v červnu 1991 odešli sovětští vojáci, prožilo tohle místo několik nepříliš utěšených roků. V posledních letech se však konečně daří probouzet Milovice a jejich okolí k životu. Měrou vrchovatou k tomu přispívá Park Mirakulum a Tankodrom. A právě mezi nimi budete moci celý srpen cestovat zdarma!
Mirákulum vláčekPark Mirakulum a Tankodrom jsou od sebe vzdálené necelé dva kilometry. Cesta mezi nimi může být jedním z mnoha mimořádných zážitků, které tu na vás čekají. Z Mirakula na Tankodrom či opačným směrem se totiž cestuje po úzkokolejné železnici s rozchodem 760 mm, po které jezdí vlaky tažené parními lokomotivami. Ta starší je z roku 1947 a jedná se o stroj vyrobený vídeňskou továrnou na lokomotivy ve Floridsdorfu. Byla provozována společností Österreichische Alpine Montan Gesellschaft a mezi milovickými areály jezdí už od roku 2014.

Mirákulum vláčekDruhou „párovkou“ je lokomotiva U 46.0 – Resita. Mezi lety 1951 a 1958 bylo v rumunské Rešici vyrobeno jen zhruba 180 kusů těchto strojů, jež byly určeny především pro rumunské lesní železnice. I přes pokročilý věk nejde o žádnou dýchavičnou stařenku, ale dvounápravovou krásku, která dokáže jet až 30 kilometrů za hodinu, a to i když má za sebou vagonky plné lidí. Má totiž po obou stranách  vodojemy – každý z nich o objemu tři metry krychlové, a za budkou strojvedoucího je uhlák, do něhož se vejdou přibližně čtyři metry krychlové uhlí.

Mašinka jezdí každé odpoledne mezi 12 a 17 hodinou v intervalu 30 minut a po celý srpen bude zdarma.
 

Co vás čeká na Tankodromu?

Na „vojenské tankové základně“ je možno navštívit opravený podzemní úkryt sovětské armády, kopii americké základny z Vietnamu PleiMe či vietnamskou vesnici. Prohlédnout si tu můžete vojenskou techniku, především sovětské tanky řady T včetně legendárního T34 a bojová vozidla pěchoty, ale také slavný MIG 21, vrtulník MI2 a mnoho dalšího.
 

Co vás čeká v Mirakulu?

Vodní svět v MirákuluZábava, zábava a zase zábava. Přesně k tomu byl park zbudován a věřte, že tento svůj záměr naplňuje beze zbytku a že vaše děti nebudou vědět, kam dřív! Začít můžete třeba v lanovém centru, které patří k největším v republice a nabízí překážky pár centimetrů nad zemí pro ty nejmenší i v korunách stromů pro ty odrostlejší. Určitě nevynechejte Vodní svět, který byl znovuotevřený na začátku prázdnin. Najdete v něm osvěžení v horkých letních dnech stejně jako poučení. Schválně – viděli jste někdy vodu téct do kopce? Tady to nejen uvidíte, ale dokonce se o to budete moci přičinit vlastními silami. Děti tu ovšem mohou vodu pomocí hrází také zastavovat a tvořit tůně anebo měnit směr jejího toku. Když budete mít vodních hrátek dost, můžete si trochu oddychnout v amfiteátru, v němž je na téměř každý prázdninový den (kromě pondělí a pátku) připraven pestrý program, či si v rukodělných dílničkách vyrobit mirákulovský suvenýr.

MirákulumAle pak určitě vyrazte ještě dál – třeba do hradu s osmi věžemi, který slouží jako obrovská dřevěná prolézačka s až desetimetrovými výškovými rozdíly, na trampolínu s rozměry 25 x 13 metrů, do fantasticky rozvětveného lesního města s věžemi, nekonečnými lanovými stezkami v korunách stromů a s rozsáhlým podzemím, do dětské vesničky prasátka Pigy, na obří houpačku,...

Park Mirákulum je otevřen denně od 10 do 18 hodin, Tankodrom pak od 12 do 17 hodin.
Tankodrom Milovice – centrum adrenalinové zábavy

Tankodrom Milovice – centrum adrenalinové zábavy

Tankodrom Milovice je multifunkční areál, nabízející široké využití. Na ploše 200 ha si můžete vyzkoušet jízdu vojenskou technikou, exotickým Hummerem anebo adrenalinovou zábavu ve formě paintballu, airsoftu či lasershotu.

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 10 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.

Další aktuality