Úvod > Aktuality > Městském muzeum v Nové Pace zve na výstavu Svět kostiček aneb Seva – český fenomén
Zážitky

Městském muzeum v Nové Pace zve na výstavu Svět kostiček aneb Seva – český fenomén

  • Vydáno3. července 2020
Komorní výstava české stavebnice Seva mapuje historické milníky od prvních komerčních sad se světle modrými konstrukčními dílky až po horkou letní novinku letošního roku 2020. Výstava začala 1. července v městském muzeu v Nové Pace, kde potrvá až do začátku září.
výstava SevaVýstava Svět kostiček v městském muzeu v Nové Pace je určená nejen pro pamětníky této legendární české stavebnice. Komorní výstava Seva, stavebnice s více než 40letou tradicí, nabízí unikátní podívanou na modely ze čtyř dekád výroby továrních setů a vlastní tvorbu patrona projektu Svět kostiček. Výstava mapuje historické milníky od prvních komerčních sad se světle modrými konstrukčními dílky až po horkou letní novinku letošního roku 2020.

Ochutnávka z vlastní ateliérové tvorby odstartovala 1. července v městském muzeu v Nové Pace a potrvá až do 6. září 2020. Těšit se můžete na desítky různorodých modelů a také na soutěž o hodnotné ceny formou Kvízovky. Výstava se nachází v Suchardově domě, otevřeno je denně od 9:00 do 17:00 hodin

Další aktuality

Objevte kouzlo adventu v Babiččině údolí

Babiččino údolí u České Skalice má svoje kouzlo i v zimě. Místa proslavená románem Boženy Němcové Babička i jeho filmovými přepisy jsou atraktivní jak pro milovníky přírody, tak historie. Od 1. do 4. prosince 2022 údolí ožije již tradiční akcí "Advent v Babiččině údolí".
Královéhradecký kraj | Památky

Prožijte veselou zimu na Broumovsku

Možná byste to neřekli, ale přelom podzimu a zimy je velmi vhodnou dobou pro pěší výlety. Broumovsko nabízí v tomto období zcela jedinečné přírodní scenérie. Ať se již rozhodnete pro jednodenní výlet nebo prodloužený víkend, určitě uděláte dobře. Užijete si jak skalní města bez davu lidí, tak i poklidné adventní akce.
Královéhradecký kraj | Zážitky

Na Černé Hoře již zahajují lyžařskou sezonu

Zřejmě vůbec první lyžařské středisko u nás zahajuje tento víkend sezónu! Je jím Skiresort Černá Hora – Pec, který v sobotu 26. a v neděli 27. listopadu spouští vlek Anděl v Janských Lázních. Kabinková lanovka Černohorský Express a vlek Anděl jsou o víkendu v provozu od 9:00 do 16:00 hodin. 
Královéhradecký kraj | Zimní sporty

Vánoce se na zámku Hrádek u Nechanic slaví již od soboty

Zámek Hrádek u Nechanic připravil tradiční akci Vánoce na zámku. Od 26. listopadu do 11. prosince 2022 se o víkendech můžete při prohlídce vánočně upravených zámeckých interiérů seznámit s vánočními zvyky, tradicemi a s historickou vánoční výzdobou.
Královéhradecký kraj | Památky