Úvod > Aktuality > Městské muzeum v Poličce připravilo interaktivní online velikonoční program pro každého

Městské muzeum v Poličce připravilo interaktivní online velikonoční program pro každého

Vydáno 8. dubna 2020 Kultura
Poličské muzeum přináší způsob, jak si velikonoční svátky užít a zároveň se nezbláznit. Chce povzbudit, aby na ně lidé nerezignovali, užili si je neobvykle, přesto svátečně, tradičně a v rodinném kruhu. K tomu vytvořili návod na každý den pašijového týdne.
velikonoceV připraveném plánu pašijového týdne se v poličském muzeu například dozvíte, jaké jsou tradice jednotlivých dní, jaké pokrmy je vhodné jíst a na jakém nádobí servírovat nebo naopak kdy jíst nemáme a proč. Soubor je doplněn o zajímavé ilustrační fotografie výstav poličského muzea, koledy a recepty.

velikonoceDůležitou součástí je i každodenní tip na výtvarnou či rukodělnou aktivitu hodící se ke Škaredé středě, Zelenému čtvrtku, Velkému pátku, Bíle sobotě, Božímu hodu velikonočnímu a Velikonočnímu pondělí. Program nemá primárně sloužit jako inspirace pouze dětem a maminkám, ale všem, kteří se chtějí do velikonočního tvoření zapojit aktivně.

Mimo jiné muzeum nabízí i několik dalších aktivit pro děti a dospělé. Jde o vytváření tradiční lidové jarní dekorace – vrkoče pomocí připraveného foto návodu a aktivitu zlepšující jemnou motoriku a trpělivost a tou je krmení ptačí rodinky. Vše naleznete na stránkách cbmpolicka.cz.
Centrum Bohuslava Martinů v Poličce - moderní svět poznání, zábavy a hudby

Centrum Bohuslava Martinů v Poličce - moderní svět poznání, zábavy a hudby

Nové interaktivní expozice pro všechny generace. Pojďte se s námi bavit a vyzkoušet sebe sama v Poličce. Poznejte život a dílo poličského rodáka v nové moderní expozici, některé osobní předměty a dokumenty rodiny Martinů jsou uveřejněny vůbec poprvé, navštivte i jeho školní třídu.