Úvod > Aktuality > Město Příbor otevírá brány piaristických zahrad
Mesto Príbor se zúcastní Mezinárodního dne památek a sídel
"> Mesto Príbor se zúcastní Mezinárodního dne památek a sídel "> Od 18 do 21 hodin budou k prohlídkám otevreny Farní kostel Narození Panny Marie, kostel sv. Valentina a rodný dum Sigmunda Freuda "> Muzeum a pametní sín S. Freuda pouze pro tento den vystaví nekteré zajímavé, zvláštní a kuriózní predmety
Památky

Město Příbor otevírá brány piaristických zahrad

  • Vydáno1. dubna 2018
Po zimním spánku se 1. dubna opět otevřou brány zrekonstruovaných piaristických zahrad.

Piaristické zahrady budou veřejnosti přístupné denně, v měsících duben a říjen od 9 hod. do 19 hod., květen až září od 9 hod. do 21 hod., listopad až březen budou uzavřeny. Prostory piaristických zahrad lze využít k relaxaci, rozjímání, ale je to i místo konání kulturních akcí.

V zahradě piaristického kláštera proběhne 21. 4. 2018 u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel od 15 hod.  koncert příborské zpěvačky Evy Moravčíkové s doprovodem a 30. 4. 2018 se  na zahradě slétnou čarodějnice a čarodějové z širokého okolí

Rodný dům Sigmunda Freuda v Příboře

Rodný dům Sigmunda Freuda v Příboře

V rodném domě Sigmunda Freuda se nachází expozice pravnučky zakladatele psychoanalýzy, paní Jane McAdam Freud. Výstava není zaměřená na život a dílo Sigmunda Freuda, ale je moderním uměleckým znázorněním psychoanalytických symbolů.

Piaristický klášter v Příboru

Piaristický klášter v Příboru

Klášter byl založen roku 1694 olomouckým biskupem Karlem II. z Lichtenštejna – Kastelkornu pro účely rozšíření práce církevního řádu piaristů. V budově dnes sídlí Městské muzeum a knihovna. Místnosti v přízemí západního křídla slouží ke společenským a kulturním akcím i ke svatebním obřadům.

Farní kostel Narození Panny Marie v Příboře

Farní kostel Narození Panny Marie v Příboře

Dominantou města Příbor je románsko – gotický farní kostel Narození Pany Marie, ležící na hraně svahu nad řekou Lubinou ve východní části historického jádra města. Kostelu dominuje vysoká štíhlá věž. Prodělal stavební úpravy od dob románských, přes gotické a renesanční, až po barokní úpravy.

Klášterní kostel sv. Valentina v Příboře

Klášterní kostel sv. Valentina v Příboře

Na západním okraji města Příbora, naproti barokní piaristické koleji, která dnes slouží jako městské muzeum, se nachází barokní skvost města – klášterní kostel zasvěcený sv. Valentinovi.

Zahrady piaristického kláštera v Příboře

Zahrady piaristického kláštera v Příboře

V říjnu 2015 byly po několikaleté rekonstrukci slavnostně otevřeny zahrady piaristického kláštera v Příboře. Zahrady budou sloužit k relaxaci a klidnému trávení volného času lidí všech generací.

Další aktuality