Úvod > Aktuality > Město Olomouc se umístilo na špici žebříčku Lonely Planet
Mesto Olomouc se umístilo na špici žebrícku Lonely Planet
"> Mesto Olomouc se umístilo na špici žebrícku Lonely Planet "> Mezi nej místy Olomouce, které musíte navštívit je Arcidiezní muzeum "> Planet Secret Europe je v elektronické podobe také zcela zdarma ke stažení
Zážitky

Město Olomouc se umístilo na špici žebříčku Lonely Planet

  • Vydáno14. června 2014
Třetí rok, třetí skvělá vizitka prestižního světového průvodce. Lonely Planet sestavil nový žebříček nejkrásnějších, leč málo známých turistických destinací. Na prvním místě se neumístily horké prameny Islandu, skály Gibraltaru, Odysseova Ithaka či město Lucemburk, ale historické centrum Olomouce!

Olomouc náměstíMiniprůvodce Tajná Evropa představuje turistům padesátku míst z různých koutů Evropy. Největší světový vydavatel průvodců láká turisty do Olomouce slovy: "Olomouc je turistickou obdobou osobité restaurace, která je vaším malým osobním tajemstvím. Hlavní náměstí patří mezi nejvíce okouzlující v zemi, obklopeno historickými budovami a ozdobeno sloupem Nejsvětější Trojice pod ochranou UNESCO. V ulicích centra jsou roztroušeny překrásné kostely, z nichž mnohé hostily vzrušující historii. Prozkoumejte základy starobylého olomouckého hradu v Arcidiecézním muzeu, které musíte vidět, a poté se vydejte do jedné z mnoha hospůdek či minipivovarů".

Arcidiézní muzeumUž před dvěma lety přitom totéž vydavatelství ocenilo Olomouc zařazením do žebříčku deseti nejkrásnějších skrytých pokladů Evropy a vloni pak znovu jako součást doporučené destinace Morava.

Lonely Planet je mezi turistickými průvodci něco jako Michelin v gastronomii. Olomouc zaujala vydavatele mimo jiné tím, že nabízí stejné architektonické skvosty jako Praha, ovšem bez nutnosti prodírat se davy turistů. Průvodce Lonely Planet Secret Europe je v elektronické podobě také zcela zdarma ke stažení na webových stránkách tohoto knižního průvodce.

Soubor kašen v Olomouci

Soubor kašen v Olomouci

V historickém centrum města Olomouc najdete soubor sedmi kašen, šest starších a jednu novodobou na venkovní části olomoucké radnice. Inspirací pro tyto kašeny se staly příběhy antické mytologie.

Přemyslovský hrad v Olomouci

Přemyslovský hrad v Olomouci

Olomoucký hrad je národní kulturní památka, jeden z nejvýznamnějších hradních areálů v Česku. Architektura románského biskupského paláce s bohatou ornamentální výzdobou připomínající plastickou krajku nemá v Českých zemích 12. století obdobu.

Arcidiecézní muzeum Olomouc a Zdíkův palác – do prosince 2022 uzavřeno

Arcidiecézní muzeum Olomouc a Zdíkův palác – do prosince 2022 uzavřeno

Arcidiecézní muzeum Olomouc je v rámci rozsáhlé rekonstrukce do prosince 2022 uzavřeno.