Úvod > Aktuality > Město Most se stalo Evropským městem sportu 2015
Mesto Most se stalo Evropským mestem sportu 2015
"> Mesto Most se stalo Evropským mestem sportu 2015 "> Pod sídlištem Lišcí vrch se nachází rekreacne-sportovní areál Benedikt "> Na hipodromu si užijete projíždku na in-linech
Letní sporty

Město Most se stalo Evropským městem sportu 2015

  • Vydáno3. července 2014
Město Most obdrželo vynikající zprávu z Bruselu – Most byl jmenován Evropským městem sportu 2015. Výjimečnost Mostu podtrhuje široká nabídka netradičních a adrenalinových sportů, v komplexní podpoře různorodých sportovních klubů a v masové podpoře sportu dětí a mládeže.

Benedikt v MostěKomisaři, kteří udělili Mostu tento titul, navštívili autodrom, softbalové hřiště, rekreační areál Benedikt, tenisové kurty a fotbalový areál v Čepirozích. Svým milým a bezprostředním chováním si ihned získali všechny přítomné sportovce i další Mostečany a neskrývali svůj obdiv a uznání nad tím, čeho se městu v oblasti sportu podařilo dosáhnout.

I vy se můžete v Mostě přesvědčit, že město získalo tento titul naprosto oprávněně. V zalesněném údolí, pod sídlištěm Liščí vrch, na jihovýchodním okraji města se nachází rekreačně-sportovní areál Benedikt. Původně zatopený povrchový důl prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dnes zde najdete koupaliště, sportovní hřiště a hřiště pro děti s prolézačkami, skluzavkami a pískovišti. Na sportovních hřištích si zahrajete hokejbal, basketbal, plážový volejbal, malou kopanou, nohejbal, volejbal, házenou a tenis. V provozu je autokemp, parkoviště, restaurace, stánky s občerstvením, je zde otevřená hudební scéna a bowlingové centrum. Ke koupání dále láká také jezero Matylda a od září 2014 sportovní nabídku rozšíří i jezero Most.

In-lineV areálu závodiště Hipodrom Most se 8. června otevřela v Česku zatím ojedinělá atrakce, fotbalgolfové hřiště. Je to technická a soutěživá hra, která v sobě mísí vášeň a sílu fotbalu s elegancí a tradicí golfu. Na hipodromu potkáte navíc nejen koně, ale také sportovce na kolečkových bruslích, kteří rádi využívají novou in-line dráhu.

Oblíbeným se také stal Aquadrom v Mostě, velký vodní park, který obsahuje jak venkovní, tak vnitřní koupání. K vodnímu dovádění slouží dva tobogány a další atrakce jako divoká řeka, samostatný dětský bazének se soustavou chrličů vody, dětský bazén pro výuku, masážní trysky i lezecká síť nad vodou.

Rekreačně sportovní areál Benedikt v Mostě

Rekreačně sportovní areál Benedikt v Mostě

V zalesněném údolí, pod sídlištěm Liščí vrch, na jihovýchodním okraji Mostu se nachází rekreačně-sportovní areál Benedikt. Původně zatopený povrchový důl prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dnes zde najdete koupaliště, sportovní hřiště a hřiště pro děti s prolézačkami, skluzavkami a pískovišti.

Fotbalgolf na mosteckém hipodromu

Fotbalgolf na mosteckém hipodromu

Fotbalgolf je nejnovější a prvotřídní sportovní hrou, která spojuje populární světové sporty a to, fotbal, golf a minigolf. Tuto zábavnou hru si můžete vyzkoušet také na mosteckém hipodromu.

Hipodrom Most – nejlepší in-line okruh na Mostecku

Hipodrom Most – nejlepší in-line okruh na Mostecku

V areálu závodiště Hipodromu Most potkáte nejen koně, ale také sportovce na kolečkových bruslích. In-line dráha má zajímavý tvar podle dostihové dráhy, kterou z vnějšího okruhu opisuje. Svými parametry vyhovuje pořádání závodů.

Jezero Matylda u Mostu

Jezero Matylda u Mostu

Zejména v letních měsících je oblíbeným odpočinkovým a rekreačním místem vodní nádrž Matylda, nalézající se na severním okraji města Mostu. Jezero leží pod dvěma mosteckými vrchy, Hněvínem a Širákem, poblíž městské části Souš. Vodní nádrž vznikla zatopením bývalého povrchového dolu Vrbenský.

Aquadrom Most

Aquadrom Most

Aquadrom Most je moderní vodní park otevřený v prostoru bývalého termálního koupaliště. K vodnímu dovádění slouží dva tobogány a další atrakce jako divoká řeka, samostatný dětský bazének se soustavou chrličů vody, dětský bazén pro výuku, masážní trysky i lezecká síť nad vodou.

Jezero Most

Jezero Most

Jezero se nachází pod vrchem Hněvín, těsně u přesunutého chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Vzniklo na místě bývalého královského města Most, jež muselo ustoupit těžbě. Vodou se naplnilo v září 2014 a vznikla zde nová rekreační zóna. Otevřeno je od září 2020.