Úvod > Aktuality > Město Jičín láká na mezinárodní festival kouzel
Mesto Jicín láká na mezinárodní festival kouzel
"> Mesto Jicín láká na mezinárodní festival kouzel "> Deti i dospelí se mohou tešit napríklad na program „Kouzelníci Jicínu“ "> V sobotu 26. ríjna od 19.30 hodin v Masarykove divadle bude festival zakoncen slavnostním Galavecerem
Zážitky

Město Jičín láká na mezinárodní festival kouzel

  • Vydáno21. října 2013
V Jičíně se ve dnech 25. a 26. října koná již 21. mezinárodní festival kouzel a iluzí s názvem Skleněný magik 2013. Tento festival se po dvaceti letech „přestěhoval“ ze Železného Brodu do pohádkového města a po oba dny nabídneí zábavný program pro celou rodinu.
Festival MagikVíkend s kouzelníky přináší mnoho zajímavých akcí pro malé i velké diváky. Na pátek a sobotu jsou připraveny celkem čtyři veřejnosti přístupné soutěžní představení, které budou probíhat v Masarykově divadle, a další doprovodné akce po celém Jičíně.

Děti i dospělí se mohou těšit například na program „Kouzelníci Jičínu“, který se koná v pátek 25. října od 14.00 hodin před radnicí na Žižkově náměstí. Zde bude připraveno mnoho soutěží, dárků a ukázek kouzel přímo před očima diváků a speciálně pro tuto akci je připravena jízda naslepo na sekacím traktůrku mezi živými překážkami. Děti, které přijdou na Žižkovo náměstí převlečené či namalované jako kouzelník nebo čarodějnice, získají zdarma vstupenku na některé soutěžní představení.

V sobotu 26. října od 19.30 hodin v Masarykově divadle bude festival zakončen slavnostním Galavečerem, na kterém vedle nejlepších kouzelníků vystoupí i artisté, tanečníci, cvičitelé divokých šelem. Hlavním hostem večera bude zpěvák Petr Rezek. Všechny vstupenky budou slosovatelné a hlavní výhrou bude sprchový kout a motorová pila. Tento kouzelný víkend je určen všem, kteří se chtějí přenést do světa kouzel, iluzí a pohádky, a na chvilku tak zapomenout na starosti všedních dnů.

Jičín – město pohádky a památek

Jičín – město pohádky a památek

Výchozí branou do Českého ráje a do Prachovských skal je pohádkové město Jičín. Město je ideálním východištěm turistických výletů, ať již do Prachovských skal nebo na romantická místa se zříceninami starých hradů.