Úvod > Aktuality > Města opět rozzáří vánoční stromy
Města opět rozzáří vánoční stromy
"> "> "> Jindrichuv Hradec "> "> Rozsvícení vánocního stromu v Turnove "> Vánocní trhy v Brne
Zážitky

Města opět rozzáří vánoční stromy

  • Vydáno27. listopadu 2019
Také milujete tu pravou vánoční atmosféru? Ke správným Vánocům patří mimo jiné samozřejmě i ozdobený a nasvícený stromeček, který se v průběhu listopadu a prosince rozzáří snad v každém městě. A kde a kdy to přesně bude? To se dozvíte v našich dnešních tipech!

Kde se stromy rozsvítí už v pátek nebo v sobotu

Strom v OlomouciUž v pátek 29. listopadu se v 17:00 hodin rozzáří vánoční strom na brněnských trzích, které budou k dispozici až do 5. ledna 2020. Potěšit se krásou vánočních ozdob a atmosféry můžete na vánočních trzích v Rožnově pod Radhoštěm, kde rozsvítí vánoční strom také v pátek od 16:00 hodin. Ve stejný den se budou rozsvěcovat stromy také v Táboře, Uherském HradištiNapajedlích.

Velmi očekávanou událostí bude rozsvícení vánočního smrku na Staroměstském náměstí v Praze, ke kterému dojde v sobotu 30. listopadu v 17:30. Ve stejný den budou zahájen i Vánoční trhy na Staroměstském náměstí, která budou pro Pražany i návštěvníky hlavního města otevřené do 6. ledna 2020. Další vánoční stromy se v sobotu rozsvítí v Kadani, Oseku, Jablunkově nebo ústecké zoo.
 

Kde stromky rozzáří první adventní neděli

České BudějovicePrvní prosincová neděle bude na rozsvětcení vánočních stromů také "velmi úrodná". Strom ozáří adventní trhy v Ostravě, Plzni, Kolíně, Zlíně, Ústí nad Labem, Frýdlantu nebo Třebíči.

Mezi vyložené opozdilce v rozsvěcování stromků můžeme zařadit Kutnou Horu, kde stromeček rozzáří až 4. prosince, ve Velké Bystřici spojili rozsvícení stromu s Mikulášem, takže k němu dojde 5. prosince a až v pátek 6. prosince se rozsvítí stromek v Litoměřicích.

Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

25.11.
6.1.
Vánoční trhy na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

Tradiční řemesla a vánoční zvyky v jihočeské metropoli na náměstí Přemysla Otakara II. Vánoční trhy v Českých Budějovicích začínají 25. listopadu a potrvají až do 6. ledna 2023.

Vánoční trhy Plzeň

23.11.
23.12.
Vánoční trhy Plzeň

Každým rokem se na náměstí Republiky konají Adventní trhy. Letos, v roce 2022, budou trhy v termínu 23.11. – 23. 12. Náměstí obklopí vánoční atmosféra, vůně svařeného vína, staročeského trdla a perníčků.

Olomoucké Vánoce 2022

18.11.
23.12.
Olomoucké Vánoce 2022

Olomoucké vánoční trhy patří k těm nejhezčím nejen v Olomouci. Vychutnejte si pravou vánoční atmosféru až do 23. prosince 2022.

Advent v Kadani 2022

26.11.
Advent v Kadani 2022

Vánoční trhy s programem.