Úvod > Aktuality > Mercedes-Benz Prague Fashion Week se blíží

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se blíží

Vydáno 19. března 2019 Zážitky
Mercedes Benz Prague Fashion Week je mezinárodní festival české a slovenské módy. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. Přehlídky nadcházející jarní edice Mercedes - Benz Prague Fashion Weeku 2019 představí od 22. do 29. března zavedené domácí značky i začínající návrháře. Bohatý doprovodný program bude volně přístupný veřejnosti.
ModaPřehlídkový program nadcházející edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, který je kompletně zveřejněný na webových stránkách mbpfw.com, představí tvorbu vybraných návrhářů z Česka a Slovenska, kteří zde v premiéře odhalí své aktuální kolekce na sezonu 2019.

Designéři využijí pro nadcházející edici Fashion Weeku kromě hlavní stage v 5. poschodí OD Kotva  také exkluzivní prostory hotelu Four Seasons Prague a historický sál Lobkowiczkého paláce. Návrháři pak s pomocí svých partnerů rozšíří místa konání také o alternativní prostor DUP39 a karlínskou Hauch Gallery.

Francesco ScognamiglioMimo Fashion Temple se své příznivce rozhodli zavést návrháři Zuzana Kubíčková a Jan Černý, kteří si originální prostory vyzkoušeli již v minulých edicích, dále Petra Balvínová, Lukáš Macháček a tvůrci projektu #jetovtobě od Vodafonu.

Jan Černý si pro představení nové kolekce vybral experimentální prostor DUP39. Jiná lokace rovná se jiný zážitek z přehlídky. Nekonvenční, industriální vzhled a atmosféra někde mezi oprýskaným divadlem a podzemním atomovým krytem. Černého prezentace bude přehlídkové dny MBPFW zahajovat. V sobotu 23. března a stejně jako při minulé edici bude volně přístupná veřejnosti.
 

Akce volně přístupné veřejnosti

Mercedes Benz Prague Fashion WeekMimo hlavní stage a přitom také v OD Kotva, a to v zásobovacích garážích obchodního domu, bude v neděli 24. března (14–21h) kvidění instalace Future Fashion by Vodafone. Ta navazuje na #jetovtobě Future fashion workshop z loňské zářijové edice MBPFW. Návrhářka Iva Burkertová, designérka Žil Vostalová a umělec Kryštof Brůha představí hi-tech kolekci, která vznikla v rámci výzvy projektu #jetovtobě od Vodafonu. Cílem projektu bylo spojit módu stechnologií, a vytvořit tak kolekci budoucnosti. Výsledná kolekce nese název Audire Fluctus, což v překladu znamená "poslouchat vlny". Tento koncept se zabývá detekcí a odstíněním elektromagnetického vlnění. Uživatel oblečení tak může vnímat skryté působení všech elektrických zařízení, může poslouchat město, bouři, polární záři nebo volání hvězd.

Mercedes-Benz Fashion weekPřehlídka návrhářky Petry Balvínové v pondělí 25. března bude ve svatebním set-upu umístěna do historických prostor Lobkowiczkého paláce v areálu Pražského hradu.

Zuzana Kubíčková představí novou řadu modelů své loni uvedené značky Pop v hotelu Four Seasons Prague, konkrétně pak v prezidentském apartmá v barokní budově hotelu. Prezentace v úterý 26. března odhalí nesezónní, nadčasové kusy, které podle návrhářky mohou mít místo v dámském šatníku po mnoho let. Neméně okouzlující apartmá v 5. patře hotelu poskytne zázemí čtyřdennímu Pop Upu Priveé lounge.

Mercedes Benz fashion weekPředstavení nové kolekce návrháře Lukáše Macháčka, které se bude konat v rámci doprovodného programu ve středu 27. března, se uskuteční za podpory investiční společnosti Finin Group v karlínské Hauch Gallery. Prostor bývalé tovární haly je jeho stylu blízký. A kromě toho návrhář hledal místo, kde na přehlídku může volně navázat koktejl. Nová kolekce bude totiž elegantnější než streetová móda, na kterou jsou Macháčkovi zákazníci zvyklí. Bude obsahovat dámské i pánské modely a obojí bude – navzdory uvolněným střihům, které jsou pro náj typické – více elegantní a večerní. Osloví určitě různé věkové kategorie a zákazníky různých tělesných proporcí.
Obchodní dům Kotva - největší obchodní dům v Československu

Obchodní dům Kotva - největší obchodní dům v Československu

V zimě roku 1975 byl v Praze otevřený Obchodní dům Kotva postavený v moderním architektonickém stylu tzv. brutalismu.

Hotel Four Seasons na Praze 1

Hotel Four Seasons na Praze 1

Pětihvězdičkový hotel Four Seasons se nachází na břehu řeky Vltavy, jen několik kroků od Karlova mostu a pokoje nabízí ten nejlepší výhled na Pražský hrad. Hotel je v historickém centru vás nadchne magickou atmosférou místa a zároveň vysokým standardem poskytovaných služeb.

Dům uměleckého průmyslu na Národní třídě - DUP36

Dům uměleckého průmyslu na Národní třídě - DUP36

Prosklená fasáda perly české funkcionalistické architektury Domu uměleckého průmyslu Svazu československého díla zářila nad pražskou Národní třídou od roku 1936. Postupně však začala chátrat a donedávna se jen sumtně a tiše rozpadala. Novou šanci dal budově kulturní klub DUP36 s divadlem X10.

Lobkowiczký palác na Pražském hradě

Lobkowiczký palác na Pražském hradě

Lobkowiczký palác v areálu Pražského hradu doposud vlastní starobylý panský rod Lobkowiczů. Vystřídalo se zde mnoho členů rodu a několikrát byl palác rodině odebrán. Po jeho navrácení zde Lobkowiczové zřídili rodinné muzeum, které je díky své povaze nejen českým, ale i evropským unikátem.