Úvod > Aktuality > Mercedes-Benz Prague Fashion Week se blíží
Mercedes-Benz Prague Fashion Week se blíží
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

Mercedes-Benz Prague Fashion Week se blíží

  • Vydáno4. dubna 2022
Mercedes Benz Prague Fashion Week je mezinárodní festival české a slovenské módy. Tato pravidelná kulturní a společenská událost od roku 2010 představuje formou přehlídek nejlepší tuzemské módní návrháře a tematický doprovodný program. Přehlídky nadcházející jarní edice Mercedes – Benz Prague Fashion Weeku 2022 představí od 9. do 15. dubna zavedené domácí značky i začínající návrháře. Bohatý doprovodný program bude volně přístupný veřejnosti.
Mercedes Benz fashion weekHlavním přehlídkovým a eventovým prostorem Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku FW22 se od 9. dubna do 15. dubna 2022 stane hala 13 v holešovické tržnici v Praze 7.

Holešovická hala 13 bude vedle samostatných autorských přehlídek Michaela Kováčika, Pavola Dendise, LAFORMELY a Vandy Jandy v rámci MBPFW hostit také studenty dvou školních ateliérů oděvního designu. Tradičně se můžeme těšit na přehlídky studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně: Ateliér design oděvu a Technické univerzity v Liberci. Ve společném bloku budou své kolekce prezentovat také čtyři finalisté soutěže pro mladé návrhářské talenty VAN GRAAF Junior Talent 2022, které vybrala odborná porota na základě zaslaných portfolií.

Mercedes Benz Prague Fashion WeekPrezentace profesorky Liběny Rochové a studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM se uskuteční v rámci přehlídkových dní v hotelu Andaz Prague na Senovážném náměstí v Praze 1. Kompletní hlavní i doprovodný program FW22 bude k dispozici v magazínech mediálních partnerů akce prostřednictvím QR kódu a na webových stránkách akce mbpfw.com.

Vstupenky na celý MBPFW včetně večerních přehlídkových eventů jsou od 9. března k dispozici na goout.net. Část výtěžku z prodaných vstupenek půjde na podporu projektu Pomoc na Ukrajině, který je organizován mezinárodním dětským fondem UNICEF.
Hotel Andaz Prague

Hotel Andaz Prague

V místech bývalého Cukrovarnického paláce na Senovážném náměstí se nachází 5hvězdičkový hotel Andaz Prague. Luxusní hotel o 176 pokojích je součástí hotelového řetězce Hyatt – Praha se stala pátým evropským městem, kam tato renomovaná síť zavítala.

Art District 7 – industriální a bohémské Holešovice

Art District 7 – industriální a bohémské Holešovice

Většina světových metropolí má bohémskou čtvrť, oblast zasvěcenou svobodné kreativitě a multižánrovému vyjádření uměleckého i názorového vidění světa. V Praze jsou takovou oblastí Holešovice – Art District 7.

Pražská tržnice – bývalá pražská jatka

Pražská tržnice – bývalá pražská jatka

Památkově chráněný areál s prvky secese a novorenesance byl vybudován v roce 1893 – 1895 podle návrhu architekta Josefa Srdínka pro Ústřední jatka královského města Prahy. Svému účelu jatka sloužila až do roku 1983, kdy byla přebudována na tržnici.