Úvod > Aktuality > Medvědi to o víkendu roztočí na hradě Točník
Hrad bude sídlem medvedu a medvídku
"> Hrad bude sídlem medvedu a medvídku "> Medvedí Tocnení probehne o víkendu "> Užijte si krásný víkend na Tocníku
Zážitky

Medvědi to o víkendu roztočí na hradě Točník

  • Vydáno26. července 2014
Druhý ročník festivalu Medvědí Točnění proběhne na hradě Točník ve dnech 26. a 27. července 2014. Bude dvojnásobně dlouhý a dvojnásobně lepší než ročník první. Čeká na vás koncert zpěvačky Barbory Černé, kreativní dílna pro děti, jízda na hradním poníkovi i vystoupení historické šermířské skupiny.

Obličej vám zkrášlí schopní profíci ve face-paintingu, úsměv vykouzlí šašek a vyděsí vás hrozivá mučírna s katem. Po kurzu lukostřelby se stanete rovným parťákem Robinu Hoodovi, a pokud zavítáte i do koutku pro střelbu z kuše.

V sobotu večer se bude opékat pašík Tonda, špekáčky a další dobroty. Ty vám naservírují i stánkaři po celém hradě – těšit se můžete na staročeský trdelník, halušky, klobásy, medovinu, zásobu pivních sudů a čajovnu ve stanu. Ženy zajisté ocení výběr originálních šperků.

Celou akci Medvědí Točnění zpestří výstava honosných uměleckých děl s názvem „Pestrobarevná medvědí říše“. Vybrat si budete moci i svého favority, tři nejlepší obrázky totiž získají tajuplný balíček s překvapením. Do soutěže se zapojí výtvarný kroužek a třída 1. A z hořovického gymnázia.

Hrad Točník – rodinný výlet za zvířátky i historií

Hrad Točník – rodinný výlet za zvířátky i historií

Cestu do hradního kopce vám zpříjemní pohled na třešňový sad s hospodářskými zvířaty. Na samotném hradě vás pak čeká procházka jeho historií i řada zajímavých kulturních akcí.

Další aktuality