Úvod > Aktuality > Mauerův výběr 2016: Nejlépe vaří v pražském Spices Restaurant and Bar
Mauerův výběr 2016: Nejlépe vaří v pražském Spices Restaurant and Bar
">
Gurmánská turistika

Mauerův výběr 2016: Nejlépe vaří v pražském Spices Restaurant and Bar

  • Vydáno8. prosince 2015
Už podvacáté v řadě Maurerův výběr Grand Restaurant hodnotí nejlepší české restaurace. Do letošního TOP 10 se dostalo pět pražských a šest mimopražských podniků, což svědčí o faktu, že na špičkovou kuchyni si už dávno nepotrpí pouze obyvatelé hlavního města.
Výběr nejlepších a nejzajímavějších restaurantů je vytvořen na základě nezávislých názorů dobrovolných hodnotitelů, kteří tajně a za svoje peníze letos navštívili a oznámkovali 838 gastronomických podniků v naší zemi. Celkem 581 prověřených „komisařů“ z řad veřejnosti utratilo za konzumaci v hodnocených restauracích dohromady necelých šest milionů korun. Absolutní pořadí je určeno vzorcem 2x známka za jídlo + 1 x obsluha + 1 x interiér, to vše děleno 4.

Letošní ročník přinesl velice zajímavá „poprvé“. Nejlepším podnikem, podle celostátní veřejné ankety, se stala pražská restaurace Spices Restaurant and Bar s šéfkuchařem Jiřím Štiftem, která se po minulém 7. místě vyhoupla do čela historicky poprvé. Druhé místo obsadil severočeský Kristin Hrádek, který se tak premiérově dostal do nejlepší desítky. Třetí příčku obsadil loňský vítěz, Terasa U Zlaté studně, která znovu potvrdila své postavení na naší gastronomické scéně.
 


Spices vás přenese do Asie

Vítězný Spices Restaurant and Bar nabízí asijskou kuchyni a najdete jej na Malé Straně. Pokrmy jsou připraveny z nejčerstvějších surovin, velká část z nich je od českých farmářů. Menu Spices je ukázkou široké škály chutí i vůní specifických asijských regionů jako jsou Malajsie, Korea, Japonsko, Srí Lanka nebo Pákistán. Dle asijského zvyku jsou speciality servírovány doprostřed stolu.

Čtvrtý se umístil Radisson Blu Alcron hotel, (Praha), pátý Piano Nobile v Chateau Mcely, šestý V Zátiší (Praha), sedmý Miura na Čeladné, osmý La Degustation Bohême Bourgeoise (Praha), devátý Koishi fish & sushi (Brno) a na desáté příčce shodně Borgo Agnese (Brno) a restaurace U Dělové koule 1866 (Jičín).

 

Gurmánský festival napříč Českem

Vydavatel gastronomického průvodce Grand Restaurant Pavel Mauer tradičně pořádá také gurmánský festival. Sedmý ročník Grand Restaurant Festival 2016 probíhá od 15. ledna do 29. února 2016 a je do něj zapojeno 93 restaurací ve všech krajích České republiky. Ty si připravily shodně tři různá degustační menu, které si můžete předem objednat a zaplatit – ceny se pohybují od 250 Kč (jednochodové menu) do 600 Kč (tříchodové menu).
Hotel Golden Well s restaurací Terasa U Zlaté studně

Hotel Golden Well s restaurací Terasa U Zlaté studně

Hotel U Zlaté Studně je původní residence slavného astronoma Tychona Brahe situována do inspirativního prostředí Malé Strany. Nabízí 17 luxusně vybavených pokojů a 2 nádherné apartmány odrážející historii doby císaře Rudolfa II. Hotel okouzlí nejen nádhernými výhledy, ale také vyjímečným servisem.

Kristin Hrádek – vítězný restaurant a hotel

Kristin Hrádek – vítězný restaurant a hotel

Kristin Hrádek je nově zrekonstruovaný hotel a restaurace nacházející se v lesích česko-německého příhraničí několik kilometrů severozápadně od Děčína. Místní restaurace obsadila druhé místo v prestižní anketě Mauerův výběr Grand restaurant 2016.

Restaurace Borgo Agnese – gastronomický skvost v Brně

Restaurace Borgo Agnese – gastronomický skvost v Brně

Skvělá brněnská restaurace je zaměřena na zážitkovou gastronomii orientovanou na středomořskou kuchyni v kombinaci s nabídkou moravských a světových vín. Jedinečnost každé sklenky můžete ocenit v nezapomenutelném prostředí na střeše restaurace s bezkonkurenčním výhledem na Petrov, Špilberk a celé Staré Brno.

Art & Design Hotel Miura s restaurací – nová dimenze architektury

Art & Design Hotel Miura s restaurací – nová dimenze architektury

Architektonická lahůdka pochází z dílny LABOR13 a má znázorňovat kosmickou loď, kterou obývá rodinka Krychloidů od Davida Černého. V hotelu najdete také špičková díla světových i českých umělců, jako jsou mimo jiné Andy Warhol, Damien Hirst, Henry Moore, Tony Cragg či Petr Pastrňák.

Spices Restaurant and Bar

Spices Restaurant and Bar

Spices Restaurant and Bar se stal vítězem nejvýznamější české gastronomické ankety Mauerův výběr Grand restaurant 2016. Nabízí asijskou kuchyni a najdete jej na Malé Straně.

Restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile

Restaurace Piano Nobile sídlí v Chateau Mcely, necelou hodinu jízdy z Prahy uprostřed přírody. Pravidelně se řadí mezi nejlépe hodnocené restaurace v České republice dle Maurerova výběru, průvodce nejlepších restaurací oceněných Zlatými lvi i Gastromapy Lukáše Hejlíka.

Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel

Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel

Zámecký eco-chic hotel leží necelou hodinu jízdy z Prahy. Je ideálním místem pro romantické pobyty, odpočinek v lázních, rodiny s dětmi, svatby i netradiční firemní setkání.

Restaurant Alcron v Praze – nejlepší v republice

Restaurant Alcron v Praze – nejlepší v republice

Svou labužnickou kuchyní, nádherným prostředím a zdvořilou obsluhou je restaurace Alcron příslibem skutečně nezapomenutelného večera.