Úvod > Aktuality > Masopust na Slezskoostravském hradě přinese zábavu i zabijačkové dobroty

Masopust na Slezskoostravském hradě přinese zábavu i zabijačkové dobroty

Vydáno 26. února 2020 Kultura
Areál Slezskoostravského hradu ožije v sobotu 29. února lidovými obyčeji, masopustním rejem, písničkami a zavoní zabijačkovými lahůdkami. V jarmarečných stáncích si budete moct dát pivo, medovinu, bramboráky, koláče, sladké i masové dobroty. Na pódiu poběží doprovodný program, který potěší a pobaví nejen děti, ale i dospělé. Masopustní sobota na Slezskoostravském hradě bude zkrátka vonět spoustou dobrého jídla a příjemným zážitkem.
masopust slezskoostravský hradBrány Slezskoostravského hradu se otevřou úderem 10 hodiny a samotný masopust bude zahájen o hodinu později. Po celý den bude probíhat bohatý doprovodný program jak na podiu, tak mimo něj. Těšit se můžete na žalmy za poražené prasátko, vyprávění řezníka Krkovičky, zahraje masopustní kapela.

Atmosféru doby císaře pána nasajete v C.K. polní poště. Probíhat budou masopustní soutěže a hry, zaposloucháte se do pohádky a zahrajete si pimprlové divadélko. Na své si tak přijdou malí i velcí. Vrcholem programu bude průvod masek hradem i podhradím v čele s flašinetářem a souzení kozla.

Masopustní hodování nabídne řadu dobrot k ochutnávání z pravé lokální moravsko-slezské zabíjačky. Zabitý pašík bude naporcován, pan řezník popíše, co vše se z něj dá vyrobit a pak proběhnou ukázky výroby jitrnic, jelit, tlačenky a dalších zabijačkových lahůdek. V jarmarečných stáncích si dáte pivo, medovinu, bramboráky, koláče, sladké i masové dobroty, nebude chybět ani tradiční "Balounova polévka za kačku". Masopustní sobota na hradě bude zkrátka vonět spoustou dobrého jídla a stane se příjemným zimním zážitkem.

Návštěvníky dále upozorňujeme, že od 1.3. až 31.3. 2020 včetně bude hrad z technických důvodů uzavřen.

 
Muzeum záhad na Slezskoostravském hradě

Muzeum záhad na Slezskoostravském hradě

Návštěvníci Slezkoostravského hradu se nově mohou těšit na unikátní expozici Muzeum záhad, která je umístěna v hradním podzemí. Kromě mnoha záhadných exponátů ze světa skýtajících zábavu i poučení pro malé i velké zde budou vystaveny i tajemné předměty z regionu.

Černá louka v Ostravě

Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v současné době patří mezi pět nejvýznamnějších českých veletržních správ. V současné době se zde konají výstavy, veletrhy, kongresy a konference.

Halda Ema v Ostravě - jedinečný pohled na město

Halda Ema v Ostravě - jedinečný pohled na město

Nejvyšší vrchol Ostravy leží ve výšce 315 metrů nad mořem. Původně halda dosahovala výšky 327 metrů, ale prohořením se snížila. Halda měla být zlikvidována, dnes je však památkově chráněna a poskytuje fonomenální výhledy na město.

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Vydejte se poznat Slezskoostravský hrad, kde se pořádají různé koncerty, jarmarky, divadelní představení a jiné kulturní akce.

Další aktuality

2.6.
2020
Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Severní Morava a Slezsko

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Severní Morava a Slezsko

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
31.5.
2020
Bohdan Pomahač: Každého pacienta považuji za výjimečného

Bohdan Pomahač: Každého pacienta považuji za výjimečného

Severní Morava a Slezsko | Životní styl
27.5.
2020
#světovéČesko a Moravskoslezský kraj

#světovéČesko a Moravskoslezský kraj

Severní Morava a Slezsko | Zážitky