Úvod > Aktuality > Masopust na Slezskoostravském hradě přinese zábavu i zabijačkové dobroty
Masopust na Slezskoostravském hradě přinese zábavu i zabijačkové dobroty
"> "> "> "> Masopust na Slezskoostravském hrade
Kultura

Masopust na Slezskoostravském hradě přinese zábavu i zabijačkové dobroty

  • Vydáno26. února 2020
Areál Slezskoostravského hradu ožije v sobotu 29. února lidovými obyčeji, masopustním rejem, písničkami a zavoní zabijačkovými lahůdkami. V jarmarečných stáncích si budete moct dát pivo, medovinu, bramboráky, koláče, sladké i masové dobroty. Na pódiu poběží doprovodný program, který potěší a pobaví nejen děti, ale i dospělé. Masopustní sobota na Slezskoostravském hradě bude zkrátka vonět spoustou dobrého jídla a příjemným zážitkem.
masopust slezskoostravský hradBrány Slezskoostravského hradu se otevřou úderem 10 hodiny a samotný masopust bude zahájen o hodinu později. Po celý den bude probíhat bohatý doprovodný program jak na podiu, tak mimo něj. Těšit se můžete na žalmy za poražené prasátko, vyprávění řezníka Krkovičky, zahraje masopustní kapela.

Atmosféru doby císaře pána nasajete v C.K. polní poště. Probíhat budou masopustní soutěže a hry, zaposloucháte se do pohádky a zahrajete si pimprlové divadélko. Na své si tak přijdou malí i velcí. Vrcholem programu bude průvod masek hradem i podhradím v čele s flašinetářem a souzení kozla.

Masopustní hodování nabídne řadu dobrot k ochutnávání z pravé lokální moravsko-slezské zabíjačky. Zabitý pašík bude naporcován, pan řezník popíše, co vše se z něj dá vyrobit a pak proběhnou ukázky výroby jitrnic, jelit, tlačenky a dalších zabijačkových lahůdek. V jarmarečných stáncích si dáte pivo, medovinu, bramboráky, koláče, sladké i masové dobroty, nebude chybět ani tradiční "Balounova polévka za kačku". Masopustní sobota na hradě bude zkrátka vonět spoustou dobrého jídla a stane se příjemným zimním zážitkem.

Návštěvníky dále upozorňujeme, že od 1.3. až 31.3. 2020 včetně bude hrad z technických důvodů uzavřen.

 
Černá louka v Ostravě

Černá louka v Ostravě

Výstaviště Černá louka v současné době patří mezi pět nejvýznamnějších českých veletržních správ. V současné době se zde konají výstavy, veletrhy, kongresy a konference.

Halda Ema v Ostravě – jedinečný pohled na město

Halda Ema v Ostravě – jedinečný pohled na město

Halda Ema vznikla při uhelné těžní jámě, kterou hrabě Wilczek založil roku 1861. Původně halda dosahovala výšky 327 metrů, ale prohořením se snížila. Halda měla být zlikvidována, dnes je však památkově chráněna a poskytuje fonomenální výhledy na město.

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Hrad leží při soutoku řek Ostravice a Lučiny. Díky své poloze na průsečíku oblíbených cyklostezek je předurčen k tomu, aby se stal vyhledávaným výletním místem nabízející návštěvníkům nejen odpočinek, ale také pohled do ostravské historie.