!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Jeden z netradičních betlémů uvidíte v Máslovicích
Jeden z netradičních betlémů uvidíte v Máslovicích
"> "> "> ">
Zážitky

Jeden z netradičních betlémů uvidíte v Máslovicích

Vydáno 30. prosince 2019
Betlémy můžou být různorodé. Ze dřeva, slámy nebo třeba živé. Už jste ale někdy viděli betlém, který je celý z másla? Betlém z tohoto vpravdě raritního "materiálu" objevíte v Muzeu másla v Máslovicích, kde je v době adventní již tradičně k vidění. Betlém je vyrobený z cca 20 kg másla, obsahuje přes 150 figurek, zvoničku a tři chaloupky. K vidění bude v muzeu až do konce ledna 2020 od 10:00 do 12:00 hodin a od 13:00 do 16:00 hodin. Na Nový rok je otevřeno od 13:00 do 16:00 hodin. V lednu opět o sobotách a nedělích.
Betlém MásloviceTradiční, ale vždy originální betlém z másla je opět k vidění v muzeu ve středočeských Máslovicích. Muzeum másla tu otevřeli už koncem roku 1997, na jaře následujícího uspořádali první stloukání másla. Určitě i na vás tu dýchne kouzlo dávné i zcela nedávné selské roboty, vůně čerstvě pečeného chleba, tlustě mazaného domácím, ručně hněteným máslem, po starém slovanském zvyku posoleném solí. Expozice muzea představuje různé druhy máselnic, odstředivek, formiček na máslo, máslenek na servírování másla a další předměty související s tradiční výrobou másla. Vystavena je také ojedinělá kolekce obalů na máslo z celého světa. Vystavené exponáty si můžete nejen prohlédnout, ale většinu z nich lze také prakticky vyzkoušet.
 
MásloviceV obci se nachází zajímavá naučná stezka, která začíná na návsi před muzeem a končí u vltavského údolí. Její délka činí 1200 metrů a převýšení je 98 metrů. Naleznete na ní deset zastavení ve formě originálních dřevěných plastik.

Máslový betlém je možné vidět až do konce ledna 2020 každou sobotu a neděli od 10:00 do 12:00 hodin a od 13:00 do 16:00 hodin. Ve všední den na předběžnou objednávku.
Máslovické muzeum másla

Máslovické muzeum másla

Malé máslovické muzeum másla je jediné svého druhu v České republice. Netradiční naučná stezka od muzea k vltavskému přívozu.

Betlém z másla v Máslovicích

5.12.
31.1.
Betlém z másla v Máslovicích

Přijďte se podívat na betlém z opravdového másla! A kam jinam, než do Máslovic. Betlém z másla je letos v muzeu k vidění od 5. prosince 2020 do 31. ledna 2021.

Přírodní rezervace Máslovická stráň

Přírodní rezervace Máslovická stráň

Území tvoří zalesněný severní svah hluboko zaříznutého údolí Máslovického potoka v délce 2 km od skály nad Vltavou až po okraj obce Vodochody.

Naučná stezka v Máslovicích

Naučná stezka v Máslovicích

Ve středočeských Máslovicích můžete navštívit nejen známé Malé máslovické muzeum másla, ale na svých 12 zastavení vás naláká také máslovická naučná stezka.

Přírodní park Dolní Povltaví

Přírodní park Dolní Povltaví

Přírodní park Dolní Povltaví byl založen roku 1994 a chrání tradiční ráz krajiny s lesostepmi a skalními stepmi i typickou kulturní zemědělskou krajinou. Významnou součást parku tvoří řeka Vltava s vodní faunou a břehovými biotopy.

Další aktuality

23.1.
2021
Trojice tipů na zimní výlet v okolí Prahy

Trojice tipů na zimní výlet v okolí Prahy

Střední Čechy | Letní sporty
15.1.
2021
Vyrazte na běžkách do středních Čech

Vyrazte na běžkách do středních Čech

Střední Čechy | Zimní sporty