Úvod > Aktuality > Martinický palác v Praze se po opravách opět otevírá veřejnosti
Martinický palác v Praze se po opravách opět otevírá veřejnosti
">
Zážitky

Martinický palác v Praze se po opravách opět otevírá veřejnosti

  • Vydáno13. května 2011
Martinický palác na Hradčanském náměstí, který patří mezi nejkrásnější renesanční stavby Prahy druhé poloviny 16. století, po rekonstrukci opět otevírá své brány veřejnosti. Při prohlídce vzácného čtyřkřídlého paláce, který patří do Pražské památkové rezervace, zapsané na listině UNESCO, průvodci návštěvníkům přiblíží život v období renesance.
Prostory paláce využili na podzim pro natáčení několika scén autoři mezinárodního filmového projektu Borgia. Proměnou v té souvislosti prošla i konírna, která v italském snímku ztvárnila papežovu ložnici.

Na místě paláce stály ve 14. století čtyři gotické domy. Po velkém požáru Malé Strany a Hradčan v roce 1541 byla na místě vybudována renesanční stavba. Největší rozmach čekal palác za 40 let, kdy ho koupil Martinicové. Synovec původního majitele Jaroslav Bořita z Martinic budovu dostavil v barokním stylu.

Palác je po předchozí telefonické domluvě přístupný každý den od 10:00 do 18:00.


Martinický palác v Praze

Martinický palác v Praze

Martinický palác na Hradčanském náměstí v Praze patří mezi nejkrásnější renesanční stavby druhé poloviny 16. století. Kuriozitou je prostorové uspořádání domu, které se shoduje s uspořádáním Královského paláce na Pražském hradě, avšak v polovičním měřítku.