Úvod > Aktuality > Mariánská pouť na zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí
Mariánská pouť na zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí
"> ">
Památky

Mariánská pouť na zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí

  • Vydáno20. května 2019
Chcete se na chvíli ocitnout v době rytířů a dvorních dam? Pak se vydejte na Mariánskou pouť v Kolodějích na zámku Mitrowicz, která se koná v sobotu 25. května od 10 do 19 hodin v areálu zámku Koloděje nad Lužnicí.
Mariábská pouť MitrowiczJiž tradičně se koncem května, letos v sobotu 25.5. 2019 od 10 do 19 hodin, otevírají brány renesančního jihočeského zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí. Letos se můžete těšit na nově zrekonstruované krásné zámecké interiéry, zámeckou zahradu a další novinky! Pro návštěvníky je jako každý rok připravena pestrá směs zámecké zábavy, ale opět v trochu jiném pojetí.

MitrowitzSoučástí Mariánské pouti budou tradičně na divoká šermířská představení, divadlo Víti Marčíka, pohádky, koncerty historické hudby, můžete obdivovat renesanční praporečnické umění i bubenickou show!  Pro děti bude opět nachystána celodenní hra  s názvem rytířský turnaj, rukodělné dílničky, dobový jarmark s ukázkami tradičních řemesel a v neposlední řadě prohlídky zámku i nově zrekonstruované zámecké kaple, která je součástí zámku. Nabídku doplňuje výtečný historický catering se svými specialitami dle dobových receptů, zapíjet můžete lahodným mokem z minipivovaru Obora.

Dostat se k zámku lze po vodě i po souši. Po vodě sem můžete doplout lodičkou přes malebný soutok Vltavy a Lužnice. V případě nepříznivého počasí je připraveno zázemí a program bude aktuálně upraven.
Vyhlídkové plavby na lodi Regent z Týna nad Vltavou

Vyhlídkové plavby na lodi Regent z Týna nad Vltavou

Jihočeská plavební, provozovatel osobní lodní dopravy po řece Vltavě, nabízí vyhlídkové plavby po řece Vltavě a Lužnici. Každodenní plavby po Vltavě vám umožní strávit příjemné chvíle na palubě lodi Regent v Týně nad Vltavou, na hladině Orlické přehrady, po řece Lužnici až do obce Koloděje.

Zámek Mitrowicz

Zámek Mitrowicz

Zámek Mitrowicz je jedinečný a citlivě zrestaurovaný zámek z roku 1565 s neopakovatelným geniem loci, ležící na břehu řeky Lužnice v blízkosti Týna nad Vltavou. Roku 2021 zámek změnil majitele, veřejnosti je otevřen pouze při speciálních příležitostech a svatbách.