Úvod > Aktuality > Mamut v Ostroměři láká k návštěvě muzea i nové naučné stezky
Mamut pred muzeem
"> Mamut pred muzeem
Kultura

Mamut v Ostroměři láká k návštěvě muzea i nové naučné stezky

  • Vydáno31. července 2013
Obří socha mamuta před muzeem spisovatele Eduarda Štorcha a režiséra Karla Zemana v Ostroměři láká turisty k návštěvě Ostroměře a procházce po nové naučné stezce, která přibližuje osudy obou slavných ostroměřských rodáků i jejich literárních a filmových hrdinů.
Mamut v OstroměřiV Ostroměři čeká na návštěvníky muzea Eduarda Štorcha a Karla Zemana obří mamut, který láká návštěvníky k zajímavé prohlídce či procházce po nové naučné stezce. Kovová socha, která má připomínat slavný Štorchův román Lovci mamutů či Zemanův dobrodružný film Cesta do pravěku, váží dvě tuny, měří dva metry a na jeho stavbu bylo třeba přes 400 metrů drátů. Autorem soch ypravěkého tvora je umělecký kovář Miroslav Richter z Ostružna.

Značený okruh po nové naučné stezce Eduarda Štorcha a Karla Zemana tvoří několik zastavení s informačními panely, kde se dozvíte poutavé informace nejen ze života i díla obou rodáků, ale také o zajímavých místech Ostroměře. Stezka začíná od vlakového nádraží ulicí Na Rybníce, pokračuje k rodnému domu Eduarda Štorcha, k muzeu a poté ke slovanskému hradišti s dodnes patrnými valy. V této oblasti se našly i různé archeologické předměty z pravěku i hrnec se stovkami stříbrných mincí z desátého století. Od hradiště pak trasa pokračuje k rodnému domu Karla Zemana a odtud zpět k železničnímu nádraží.
Muzeum Eduarda Štorcha a Karla Zemana v Ostroměři

Muzeum Eduarda Štorcha a Karla Zemana v Ostroměři

V muzeu v Ostroměři nahlédnete do filmově a knižně zpracovaných pravěkých scenerií, jež se staly společným prvkem života a díla Eduarda Štorcha i Karla Zemana. Dále zde najdete expozici věnovanou pravěku Ostroměřska.